אחרי ההכרזה האחרונה של האייפון 4S שלוותה באכזבה, כולנו ציפינו מאפל שתספק את הסחורה מחדש בהכרזה על "האייפד החדש", ואפשר להגיד שאכן אפל הצליחה לעלות על כל הציפיות שלנו, כשגם כל השמועות היו נכונות.

החד ביותר
לאייפד החדש יש מסך בגודל 9.7 אינץ' מסוג IPS LCD Retina Display ברזולוציה ענקית של 2058X1534 פיקסלים שזה בסה"כ 264 PPI. הוא ירוץ כמובן על iOS 5.1 ומצויד במעבד הכפול ליבה (עדיין לא ידוע תדר או על מה מבוסס המעבד). השדרוג לעומת ה-A5 הוא במעבד הגרפי: כעת יש 4 ליבות עיבוד גרפי לעומת 2 ב-A5 הקודם, כשעדיין לא ידוע על כמות ה-RAM, אך אנחנו מנחשים שמדובר ב-1GB RAM. חידוש נוסף הוא מצלמת ה-iSight: מדובר באותה מצלמה (אם כי שונה בכמות הפיקסלים) שראינו ב-4S. מדובר בחיישן מסוג backside illuminated של 5 מגה פיקסל ביחד עם 5 עדשות שיתנו לתמונה יותר חדות, איכות צבעים יותר עשירה ומראה טבעי יותר. כמו כן יהיה אפשר לצלם וידאו ב-Full HD 1080p. שמועה נוספת שהייתה וגם היא אושרה היא שהאייפד החדש יגיע עם תקשורת 4G LTE ביחד עם תמיכה בכל רשתות הדור 3 הקיימות. אם ציפיתם ל-Siri, אז שכן קיבלתם משהו דומה: זיהוי קולי בלבד שניתן להשתמש בו כדי לכתוב הודעות טקסט וכ'ו, ולא כמו הדבר האמיתי.

לאייפד החדש יש סוללה יותר גדולה מקודמו, אם כי השעות נשארו בידיוק אותו דבר: 10 שעות עבודה רצופה ו-9 שעות בעבודה בתקשורת LTE. אם מדברים על עיצוב חיצוני, אז שכן מדובר באותו עיצוב של האייפד 2 אם כי יש פה שינויים קלים. האייפד החדש עבה יותר מהאייפד 2 ועוביו הוא 9.4 עם משקל גדול יותר גם של 662 גרם. לא קל לידיים. האייפד צפוי להגיע בגרסאות של 16/32/64GB בגרסאות Wi-Fi שיעלו 500$/600$/700$ בהתאמה וכמובן גם גרסת Wi-Fi + 4G שיעלו 629$/729$/829$ בהתאמה לפי כמות הזכרון שתגיע בפנים. האייפד החדש יגיע לחנויות בארה"ב ב-16.3 ואנחנו מנחשים שכבר התורים יתחילו להערם עוד יותר לפני.

הטאבלט ללא שם
ומה לגבי השם? iPad 2S, או iPad 3? אולי iPad HD? הדבר המבלבל שאפל לא הצהירה חד משמעית הוא שמו של הטאבלט השלישי במספר, ובסרטון מופיע iPad 3rd generation, כך שניתן להסיק כי מדובר ב-iPad 3, בינתיים היא קראה לו "The New iPad", אז תחליטו בעצמכם.

את הדיווח החי העברנו כאן באתר מהאירוע של אפל בסן-פרנסיסקו.