המשתמשים הישראלים שכבר הספיקו לשדרג את המכשיר שברשותם ל-iOS בגרסה 9 שהושקה אמש, הופתעו לגלות כי הממשק העברי התהפך ומוצג כעת מימין לשמאל.

לאחר העדכון, מסכי הבית, ההגדרות ואפילו מיקום השעה וצלמית הסוללה התהפכו להם, זאת כחלק מהתאמת המערכת לשפות הנכתבות מימין לשמאל, כך שלא רק הממשק מתורגם אלא גם התצוגה מותאמת לשפה, ממש כפי שגוגל עשתה עם השקת אנדרואיד 4.0 Ice Cream Sandwitch.

iOS 9 right to left hebrewואולם, רבים ממשתמשי אפל בשפה העברית וודאי לא אהבו את השינוי החדש אשר נחשב למבלבל ומפריע לעבודה. אמנם ישנם מקומות במערכת כי הדבר מקל על השימוש כמו בתפריטים השונים, אולם ההחלפה של כל מסכי הבית, שינוי מיקום הצלמיות בסרגל ההתראות ואף הדפדוף וההחלקה שהתהפכו להם – זה כבר ממש מפריע.

תתרגלו לשינוי

אז מה עושים? לא הרבה. האפשרויות הזמינות הן לעבוד בשפה האנגלית, כלומר שהתפריטים ושפת ממשק המערכת יהיו באנגלית, כך הממשק ייראה בדיוק אותו הדבר. כדי לעשות זאת יש להיכנס להגדרות המערכת > כללי > שפה ואזור > שפת ה-iPhone. אפשרות אחרת היא לשנות את מיקומי הצלמיות כדי שיהיה קל יותר להסתגל לשינוי, על ידי גרירה שלהן ממסך למסך ולסדר אותם בהתאם להרגלים הישנים.

אם עדיין לא שדרגתם, אז כמובן שמורה לכם האפשרות להישאר עם גרסת ה-iOS 8 ולקוות כי באפל יוסיפו בעתיד יכולת לבחור בין ממשק מיושר לימין או לשמאל, אבל האפשרות הזו כמובן קלושה.

קרא עוד:  מבחן הכיפוף מראה כי ל-Pixel 4 XL יש כשל ענק בתכנון

אנחנו ממליצים לא להתנגד ולהתרגל לתצוגה מימין לשמאל, כי בכל זאת זוהי הדרך הטבעית והנכונה בשפה העברית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.