כשלושה חודשים לאחר הצגתה של "אם כל מערכות ההפעלה", כהגדרתו של מנכ"ל אפל טים קוק, שכללה שש גרסאות בטא שונות בהן תוקנו מספר לא מבוטל של באגים ותקלות כפי שדווחו לה על ידי מפתחיה, משחררת ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו את הגרסה השמינית במספר למערכת ה-iOS.

הגרסה החדשה שהוצגה בכנס ה-WWDC בחודש יוני האחרון, היא הגרסה המשמעותית ביותר והדומיננטית ביותר עד כה מבין כל מערכות ההפעלה ששוחררו בעבר. מלבד מספר אלמנטים שימושיים כגון מענה מהיר להודעות ואפשרות להחלפת המקלדת המקורית אותם ייחלו משתמשי אפל לקבל בעבר באופן מובנה וללא צורך בפריצת המכשיר, מתאפיינת הגרסה בפתיחות יתר גם עבור קהילת המפתחים כך שבעתיד הקרוב נוכל לצפות בפונקציות חדשות באפליקציות שונות שלא נראו בעבר בעבר, זאת עקב מדיניות "הגן הסגור" אותה מכתיבה החברה.

apple iphone 6 ios 8הגרסה החדשה כאמור, מביאה עימה פונקציות שימושיות כך שיעשירו את חווית המשתמש במכשירם. בין שלל הפונקציות שנוספו ניתן למצוא את המענה המהיר להודעות, מנגנון "שיתוף משפחתי" בו יוכלו כל בני המשפחה המריצים את הגרסה העדכנית לשתף רכישות ושלל תכני מדיה, ווידג'טים אינטראקטיביים המוטמעים כחלק מובנה במערכת ההפעלה עצמה, יכולת תקשור של אפליקציות צד שלישי אחת עם השנייה והוספת מקלדות שונות. בנוסף, גרסה זו מביאה עימה גם את כונן ה-iCloud Drive, המאפשר לנצל את נפח האחסון בחשבון ה-iCloud האישי ומשמש למעשה ככונן אחסון בענן אליו יוכל המשתמש לעלות את שלל תכני המדיה שלו בצורה אוטומטית ולגשת אליהם מכל מכשיר המריץ את הגרסה העדכנית. בכך, מתחרה אפל למעשה בשרותי האחסון Dropbox ו-Goole Drive. נוסף לשינוים אלו, ביצעה אפל מספר ליטושים בדפדפן הספארי, במצלמה, בגלריית התמונות ועוד.

קרא עוד:  סיבוב חדש: Redmi 8 כבר עבר ב-TENNA

קראו עוד: הצצה לכל מה שחדש ב-iOS 8

אחת היכולות המשמעותיות ביותר אותן אפל הוסיפו בגרסה הנוכחית, היא יכולת ה-Handoff. זו, מגשרת למעשה על כל מכשירי אפל השונים ומחברת אותם כך שיפעלו יחדיו. כך, לדוגמא, יוכל המשתמש לקבל ולהוציא שיחה ישירות ממחשב המק או לחלופין ממכשיר האייפד שברשותו. בנוסף, כל פעולה אותה ביצע המשתמש במכשיר אחד, תופיע מיידית במכשיר השני. יכולות אלו, באות לידי ביטוי בזכות שרות ה-iCloud, אותו שחררה אפל לפני כשנתיים.

עם זאת, יש לציין כי לא כל המכשירים יוכלו ליהנות מהגרסה החדשה. הגרסה זמינה לכלל משתמשי ה-iPhone 4S ומעלה, אייפד 2 ומעלה והאייפוד טאצ' דור חמישי. בכך מסיימת למעשה החברה לעדכן את מכשיר ה-iPhone 4 ומטה.

הגרסה החדשה זמינה להורדה ישירות ממנגנון ה-OTA הקיים במכשירים המריצים גרסה 5 ומעלה, או לחילופין דרך תוכנת ה-iTunes במחשב הביתי. היא תשוחרר באופן הדרגתי בכל העולם במהלך היממה הקרובה. חשוב לציין שיש לבצע גיבוי מלא של מכשירכם לפני העדכון ואף עדיף לאתחל את המכשיר ולהתחיל בצורה נקייה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.