הערב אפל קיימה את כנס המפתחים השנתי, ה-WWDC 2012 ובו היא הכריזה על מערכת ההפעלה הבאה, ה-iOS 6, זו שבעוד כמה חודשים צפויה לרוץ על ה-iDevice הבא שלכם. כשנה מאז הכרזתה הרשמית של iOS 5, שכעת רצה על מעל 70% מכשירי iOS, הגיעה תורה לפנות את מקומה לממשיכה שלה, ה-iOS 6. גרסה זו מכילה כ-200 דברים חדשים, שבאירוע עצמו אפל פירטו מספר פיצ'רים מרכזיים מתוכם. להלן הרשימה:

סירי : כמו שציפינו, לסירי כעת יש מגוון רחב של פקודות חדשות שיהיה אפשר להשתמש בהם (הפעלת אפליקציות, ציוץ בטוויטר ועוד). ללא ספק התשובה של אפל ל-S-voice של סמסונג. באפל בחרו להדגים חלק מהשאלות החדשות שניתן לשאול אותה בדברים שקשורים לספורט (מי יותר גבוה: קובי או לברון? וכ'ו), לדעת איזה סרטים יש בבתי הקולנוע, ואפילו לקרוא דעות על מסעדות שונות ומגוונות. כמו כן גם נוספו לסירי שפות חדשות (ספרדית, איטלקית, סינית ועוד). אין עברית לצערנו הרב. דבר חדש נוסף: סירי גם מגיעה לאייפד 3!.

תמיכה בפייסבוק: בדיוק כמו בטוויטר, סוף כל סוף יש לנו תמיכה מלאה של iOS בפייסבוק. אנחנו מתים כבר לנסות את הפיצ'ר הזה. כמו כן יש לנו אפשרות לצייץ ולכתוב סטטוס בפייסבוק ישירות ממרכז ההתראות! וגם שילוב מלא של הרשתות החברתיות בתוך אנשי הקשר, הלוח השנה ועוד.

שיפורים באפליקצית הטלפון: כעת ניתן לדחות שיחה עם הודעות SMS ואפילו לבקש מהאייפון שלכם תזכורת לחזור אל אותו הבן אדם שהתקשר אליכם.

קרא עוד:  חרם? לא משפיע על מכירות המכשירים של וואווי, בינתיים

נא לא להפריע: מצב חדש באייפון יאפשר לכם לבטל את כל ההתראות, הודעות, שיחות וכ'ו שמגיעים אליכם בזמן שאתם ישנים (לשם ההדגמה), וכשתבטלו את המצב הזה, כל ההתראות וההודעות יופיעו לכם אחד אחד על המסך. תוכלו לשלוט במתי עד מתי המצב הזה יופיע, כולל אפשרות לבחור אנשי קשר שכן תוכלו לקבל מהם שיחות/הודעות. אז בסופו של דבר חזרנו לימים שהשעון המעורר בבוקר הוא האויב הכי גדול שלנו.

Facetime על גבי 3G: כעת ניתן סוף סוף לשוחח בשיחות וידאו על גבי 3G.

שיפורים בספארי: אפשרות להוריד אפליקציות מה-App Store ישירות מבאנרים, תמיכה באתרים המועדפים באמצעות ה-iCloud וקריאה במצב בלתי מקוון של הדפים שבתוך רשימת קריאה שלנו.

זרם התמונות: כעת תוכלו לשתף תמונות שתרצו מזרם התמונות עם החברים שלכם ע"י בחירתם. התמונה תגיע לחברים שלכם באמצעות התראה, והם יוכלו להגיב עליה. אפל יצרה מין אינסטגרם משלה בתוך הזרם תמונות.

אנשי קשר מועדפים: אפל מוסיפה אפשרות לאנשי קשר VIP, כאלה שתרצו לרכז את כל המידע שתקבלו רק מהם בתוך תיבה ייעודית. למשל: באפליקציית המייל ישנה תיבת VIP ששם מרוכזים כל ההתראות שקיבלנו מאיש קשר ה-VIP שלנו.

Passbook: אפל מאפשרת לרכז את כל הכרטיסים (כרטיסים לסרט לקולנוע, כרטיסי טיסה וכ'ו) במקום אחד ובאפליקציה אחת ולקבל התראה מתי הסרט שלכם, וכ'ו.

נגישות: אפל שיפרה את השימוש באייפון לאנשים עם ליקויי ראייה.

קרא עוד:  אפל השיקה את ה-Solo Pro עם סינון רעשים אקטיבי

מפות ב-3D: שמענו, ידענו, וזה כאן. אפל הציגה אפליקציית המפות משלה התומכת בתצוגת 3D ובמידע עצום על כל מקום שנרצה להגיע אליו. כמו כן גם אפליקציית ה-GPS שופרה וכעת היא אפילו מוצגת לנו על המסך הנעילה. גם סירי תומכת במלואה באפליקציית המפות. אפל בחרה להתעסק במפות החדשות דיי הרבה זמן ובתמונות זה בהחלט נראה מרשים.

מעט מספרים שקשורים ל-App Store: כ-650K אפליקציות נמצאות בחנות של אפל, 225K מהם מיועדות לאייפד. עד כה הורדו 30 מיליארד אפליקציות וחולקו מעל 5 מיליארד דולר למפתחים. ל-App Store כ-400 מיליון משתמשים ברחבי העולם.

iOS 6 תושק בסתיו הקרוב ביחד עם האייפון הבא (אייפון 5, האייפון החדש, איך שתרצו) והיא צפויה לרוץ על מגוון מכשירי אפל: אייפון 3GS, 4 ו-4S, אייפד 2 ו-3 ואחרון חביב: אייפוד טאץ' דור 4. כן, קראתם נכון, אין תמיכה באייפד הראשון ובאייפוד טאץ' דור 3, אך ב-3GS, שלו החומרה הכי ישנה מבין כל ה-3, כן נתמך. אנחנו נשתדל להביא לכם סקירה מקיפה ממכשיר האייפון 4 שלנו לאחר שנשדרג אל הגרסה בעצמינו. שווה להמתין.

עדכון: בדקנו: iOS 6, לא מלהיבה אך יעילה

צילומים: The Verge