כמעט שנה עברה מאז שוחררה לשוק iOS 10, מערכת ההפעלה של אפל למכשירים מבוססי iOS, והיום בכנס המפתחים השנתי WWDC 2017, הכריזה אפל (Apple) על מערכת ההפעלה הבאה: iOS 11. אלו החידושים הבולטים.

הודעות

אפליקציית ההודעות ראתה שיפור משמעותי בעדכון האחרון, כאשר כעת מצטרפים עוד כמה שיפורים: ראשית, התווסף קיצור לסטיקרים, כך שלא צריך לברור בתפריטים כשנרצה להביע רגשות באמצעות פרצוף. כמו כן, שיחות יסתנכרנו ב-iOS 11 בין כל המכשירים, כך שניתן להתחיל שיחה ב-iPhone, ולהמשיך אותה ב-iPad או ב-Mac ללא הודעות נעדרות.

Files

מוקדם יותר היום הועלתה לרשת אפליקציה של אפל בשם Files (קבצים), וכעת היא הופעת לרשמית. אפליקציית Files החדשה תתן למשתמשים מראה פשוט יותר של הקצבים שלהם, וגם של אלו המאוחסנים ב-OneDrive, Dropbox, iCloud ועוד. עם זאת, לא מדובר במנהל קבצים מלא המאפשר גישה לתיקיות מערכת, אלא יותר חלוקת קבצים פנימית לפי סוגים וכן גישה לשירותי רשת שונים.

Siri

על פי אפל, נעשה שימוש בסירי (Siri) על פני יותר מ-375 מיליון מכשירים מידי חודש, והעוזרת האישית ראתה גם היא שיפורים ב-iOS 11. הקול שלה נשמע עתה יותר טבעי ואמיתי, ופחות רובוטי. ניתן כעת לבקש מסירי לתרגם משפטים, דבר שיכול להקל ולחסוך מבוכה בטיול לחו"ל. התרגום כרגע זמין רק באנגלית, סינית, צרפתית, גרמנית, איטלקית. סירי גם תהיה חכמה יותר ותדע לספק מידי בהתאם לסיטואציה, כך לדוגמא, אם תזהה שמישהו מבקש לדעת את המיקום, היא תבדוק באפליקציית היומן היכן המשתמש צריך להיות ותציע השלמה באפליקציית ההודעות.

מרכז הבקרה

ב-iOS 11 מסך הבית ווילון ההתראות מקבלים רענון קטן, אך השינוי העיצובי הבולט יותר נעשה למרכז הבקרה (Control Center), כאשר כעת הוא נפתח במשיכה בלפי המעלה, כמו בעבר, אך מעוצב אחרת ומאפשר לגשת להגדרות השונות וכן לשלוט במוזיקה המתנגנת.

מצלמה ותמונות

המצלמה כעת תומכת ב-HEVC (או h.265), מה שמאפשר לצלם סרטונים באיכות טובה ובנפח קטן יותר. גם טכנולוגית עיבוד התמונה מקבלת פה שיפור, מה שיאפשר לכידת תמונות טובה יותר עם מכשירים ישנים יותר. ניתן גם לערוך תמונות חיות (Live Photo) ולקבוע איזה חלק מן התמונה יהפוך לתמונה רגילה. ניתן גם לגרום לתמונה חייה להתנגן אחורה וקדימה במחזוריות, בדומה ל-Boomerang של אינסטגרם (Instagram).

מפות

אפל הציגה ניווט בתוך מבנים ב-iOS 11, שכולל ניווט בתוך מרכזי קניות ושדות תעופה. נכון לרגע זה, ניווט בתוך קניונים יתאפשר במספר ערים מצומצם (בוסטון, שיקגו, הונג-קונג, לונדון, לוס אנג'לס, ניו יורק, פילדלפיה, סן פרנסיסקו, סן חוזה, וושינגטון וטוקיו), וניווט בתוך שדות תעופה יתאפשר בתוך מעל ל-20 שדות תעופה גדולים, בארצות הברית ומחוצה לה.

Apple Pay

שירות Apple Pay אמנם לא שימושי בארץ, אך גם ישנם לא מעט שיפורים. ראשית, ניתן מעתה להעביר כסף בין משתמשים באמצעות Apple Pay, בדומה לאפליקציות כמו Venmo או Square. אופציה זו מובנית לתוך iMessage אם נרצה לשלוח דרכה כסף לאחד החברים. אם נקבל כסף, זה יעבור לכרטיס בשם Apple Pay Cash שם יוצגו פרטים אודות ההעברה.

App Store

חנות האפליקציות של אפל, ה-App Store, מקבלת את השיפור הגדול ביותר מאז שהושקה. מעבר למראה חדש לגמרי, נוספה לשונית "היום" שם יופיעו הודעות חשובות, הכרזות אחרונות ואפליקציות שהועלו לאחרונה, וכמו כן למשחקים, בהיותם חלק עצום מחנות האפליקציות, נוספה לשונית משלהם. אפל נתנה למפתחים לאפשר למשתמשים לבצע רכישות בתוך האפליקציות (In-App Purchases) ישירות מה-App Store במקום שאלו יאלצו לחפש אותם בתוך האפליקציה.

גם לנהגים

לכשתצא, אחת הסיבות לעדכן ל-iOS 11 היא שמערכת ההפעלה החדשה בטוחה יותר לנהגים. באמצעות אפליקציית המפות, ניתן לדעת את כיוון התנועה ואת הגבלת המהירות במקומות שאינם מוכרים, וכן באמצעות אפשרות חדשה שנקראת Do Not Disturb While Driving (נא לא להפריע בזמן נהיגה) תמנע הסחות דעת לא רצויות בזמן שהעיניים אמורות להתרכז בכביש. הודעות, לדוגמא, לא יופיעו על המסך אם כי לשולחים תהיה אפשרות להשיב עם "חירום" במקרה והם באמת צריכים שנראה משהו. לחלופין, ניתן לתכנת את אפליקציית ההודעות לשלוח הודעות שמסבירות לשולח שהמשתמש בנהיגה ושיצפה בהודעה כשנתפנה.

גם ל-iPad

מעבר להצגת iPad Pro חדש, אפל גם הציגה מספר שיפורים ש-iOS 11 לאייפד, ותהפוך אותו ליותר שימוש כתחנת עבודה. אפשרות חדשה, שנקראת drag-and-drop, מאפשרת להעביר מידע או מדיה מאפליקציה אחת לאחרת באמצעות מסך מפוצל. iOS 11 גם תזכור באילו אפליקציות אהבנו להשתמש באותו זמן על מסך מפוצל, ותאפשר לחזור אליהן כשהן פתוחות זו לצד זו מבלי שצריך לפתוח אותן על מסך מפוצל בשנית.

iOS 11 זמינה עכשיו כגרסת בטא למפתחים, כאשר גם היא תראה אור בסתיו הקרוב. iOS 11 תהיה זמינה לבעלי iPhone 5s ומעלה, iPad mini 2 ומעלה, iPod Touch 6th Gen, iPad 5th Gen, וכן לכל מכשירי ה-iPad Pro וה-iPad Air.