אפל (Apple) הכריזה על דגם חדש בסדרת מחשבי המקבוק פרו (MacBook Pro), המתייצב בראשות הטבלה כנייד החזק והמתקדם ביותר שאותו השיקה החברה עד כה. המחשב, המחליף את דגם 15 האינץ׳ שהושק ב-2015, מצויד במסך בגודל 16 אינץ׳ ורזולוציה של 3,072X1920 פיקסלים. ניתן לבחור בין מעבדי Core i7 או Core i9 מסדרת הדור התשיעי של אינטל (Intel), 16 עד 64 גיגה-בייט זיכרון עבודה, ועד 8 טרה-בייט של אחסון SSD. עבור כרטיס המסך, בחרה אפל במעבדי AMD Radeon Pro 5300M ו-5500M, עם 4 או 8 גיגה-בייט זיכרון.

אולם מעבר למפרט, רשימת החידושים במקבוק פרו נראית בעיקר כמענה ישיר לתלונות הרבות שאותן הביעו משתמשים בכל הנוגע לדור הקודם. בראש ובראשונה המקלדת: אפל זונחת את ״מקלדת הפרפר״ (Butterfly Keyboard) הדקיקה, לטובת חזרה למקלדת המצויד במנגנון ״מספריים״ (Scissor) קלאסי, כמו בדגמי המקבוק הישנים יותר. התקווה היא כי מקלדת חדשה-ישנה זו תספק נוחות הקלדה גבוהה יותר, לצד אמינות ואורך חיים גבוה.

MacBook Pro opening to show battery.

בנוסף, בעוד שמסך המגע הממוקם בצידה העליון של המקלדת נותר במקומו מהדגם הקודם, בצידו השמאלי מותקן כעת כפתור Esc פיזי. גם מערכת הקירור ופליטת החום של המחשב חדשה לגמרי, ובאפל טוענים לשיפור של 28 אחוזים בזרימת האוויר בתוך המארז. הסוללה, שוב לטענת היצרנית, היא ״הגדולה ביותר שניתן לפי חוק להעלות למטוס״, ומספקת 11 שעות שימוש.

מחירו של MacBook Pro החדש יעמוד על החל מ-2,400 דולרים, זהה לזה של דגם 15 האינץ׳ הקודם שלמעשה הוסר מהמבחר ולא ימכר עוד. כמובן ששדרוגים ותוספות עלולים לגרום למחיר זה לטפס במהירות, עד רף מקסימלי של לא פחות מ-6,100 דולרים.

קרא עוד:  התגלה כי iPhone 11 בודק את מיקום המשתמש כל הזמן; אפל: ככה זה