אפל (Apple) הציגה באירוע השקת מכשירי ה-iPhone החדשים את אנימוג׳י (Animoji), תכונה חדשה ובלעדית ב-iPhone X. מדובר בסמלי אימוג׳י מונפשים אותם יוצר המכשיר בזמן אמת באמצעות חיישני זיהוי וסריקת הפנים המותקנים בצדו הקדמי. גם היא משתמשת ב-Face ID, טכנולוגיית זיהוי הפנים של אפל.

האנימוג׳י יהיו זמינים לשימוש אך ורק ב-iMessage, אפליקציית השיחות המיידיות של iOS, כך שרק משתמשי אפל יוכלו לשלוח אותם זה לזה  – אם כי, ככל הנראה, בעלי iPhone X יוכלו לשלוח הודעות אנימוג׳י גם למכשירי iPhone אחרים.

Image result for Animoji

תהליך היצירה פשוט למדי. בדומה להודעה קולית, יש לקבוע נקודת התחלה וסיום להקלטה, והמכשיר יסרוק את פני המשתמש ויהפוך את הבעות הפנים בזמן אמת לאנימציות צבעוניות. ניתן לבחור מבין עשרות אנימוג׳י שונים, כדוגמת קוף, חתול, כלב, דוב פנדה, וכמובן – ערימת קקי.

בצד המקבל, הודעת אנימוג׳י היא למעשה מעין סרטון וידאו קצרצר שיוצג ללא הפסקה עד שהמשתמש יבחר לעצור אותו. באפל מספרים כי זו טכנולוגיה שמספקת "הודעות אנימציה מותאמות באופן אישי המשתמשות בקולכם ומביעות את הבעות פניכם".

מאחר ולא מדובר בסטנדרט שהתעשייה מוזמנת לאמץ אלא בפורמט בלעדי למכשירי אפל, לא סביר שנראה את האנימוג׳י מופיעים באפליקציות מתחרות, אם כי מאחר והחברה מאפשרת למפתחים חיצוניים גישה לחיישני זיהוי הפנים, באופן עקרוני יכולים מפתחי אפליקציות צ׳אט אחרות ליצור אימוג׳י מונפשים משלהם המבוססים על טכנולוגיה דומה.

קרא עוד:  ה-Mac Pro החדש מתחיל במחיר של 5,999 דולרים ויכול להגיע לסכום מטורף