אפל (Apple) השיקה מחשב חדש במשפחת מחשבי הכל כול (AIO) שלה, ה-iMac. את המחשב החדש, עם מסך בגודל 21.5 אינץ', היא מגדירה כמחשב לרמת הכניסה עם מחיר התחלתי של 1,099 דולרים.

ה-iMac החדש מצויד בnעבד Core i5 כפול ליבות של אינטל (Intel) שפועל במהירות של 1.4 ג'יגה-הרץ ויכול להגיע למהירות של עד 2.7 ג'יגה-הרץ במצב הטורבו שלו. המעבד הזה, אולי כחלק מהשירות שאינטל מספקת לאפל עם המעבדים שהיא מוכרת לה, מצויד בשבב גרפי יחסית גבוה: Intel HD 5000. המחשב מצויד גם ב-8 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ובכונן קשיח בנפח של 500 ג'יגה-בייט.

למרות שהוא מכוון לפי אפל לרמת הכניסה של מי שמחפש מחשב נייח, או מחשב iMac ליתר דיוק, המחשב מגיע עם חיבור אלחוטי בתקן החדש 802.11ac, ולצד 2 יציאות Thunderbolt הוא מצויד גם ב-4 יציאות USB 3.0.

מערכת ההפעלה היא OS X אך היא תעודכן בחינם כש-OS X Yosemite תהיה זמינה באופן רשמי. כמו כן מגיע המחשב עם שתי ערכות של תוכנות: iLife ליצירת מדיה ו-iWork לעבודה משרדית.

המחשב כבר זמין למכירה באתר החברה ולישראל הוא יגיע החל משבוע הבא במחיר של 5,999 שקלים באיי דיגיטל.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.