סוללה אייפון 7 iPhone 7 Plus Teardown

בעלי iPhone 6 ו-7 לדורותיו? מחאת האטת המכשירים שלכם כנראה עזרה. למרות שאפל (Apple) לא התכוונה בתחילה לשנות את המנהג הזה, גם אחרי שהודתה שהיא מאטה מכשירים ישנים בכוונה תחילה בגין סוללה שהולכת ונחלשת, בסופו של דבר אפשרות הקביעה הזאת חוזרת לידי המשתמשים.

מנכ"ל החברה, טים קוק, סיפר בראיון ל-ABC כי בעדכון הבא של iOS, או לפחות אחד הקרובים, החברה תוסיף אפשרות בה יוכלו משתמשים לקבוע בעצמם האם הם מוכנים להאטה, או שהם רוצים לבטל אותה. בכל מקרה החברה לא מתכוונת להעלות בחזרה את מחירי הסוללות, שגם כך לא ממש ברור מתי יהיה מלאי זמין עבור כל משתמשי iPhone 6 שרוצים חדשה.

מעבר לכך תספק החברה אפליקציה שתאפשר למשתמשים לעקוב אחר מצב הסוללה שלהם בכל עת, כך שיוכלו לדעת מתי הם מתקרבים ל-'אזור' שיוביל להאטה.

הפרשיה המוזרה הזו, שהובילה לכך שאפל כבר זכתה לתביעות בבית משפט, הובילה גם להערכות בשוק שאפל מאיטה בכוונה את המכשירים הישנים יותר כדי לגרום למשתמשים לרכוש מכשירי iPhone חדשים, הערכה שנדחתה בשצף קצף בידי אפל, שבסופו של דבר טענה כאמור שהיא מתכוונת בכך להאריך דווקא את משך השימוש במכשירים הישנים יותר.

"בנוסף לכך שאנחנו מעניקים לכולם מחיר ממש ממש נמוך על סוללה חדשה, אנחנו גם מתכוונים להעניק לאנשים נראות מלאה לגבי מצב הסוללה שלה. כך שזה יהיה מאוד מאוד שקוף. ובנוסף, אנחנו גם נספר למישהו שאנחנו מורידים את הביצועים שלו באחוזים מסוימים כדי שהוא לא יסבול מאתחולים לא צפויים. ואם לא תרצה את זה, בטל", אמר קוק.