נכנעה ללחץ התקשורתי? אפל (Apple) שחררה לפני שעה קלה עדכון ביניים למערכת ההפעלה iOS 9.2.1, שמתקן בין היתר את שגיאה 53 המפורסמת שנבעה מהחלפת חיישן טביעת האצבע במעבדה שאינה מורשית. בכך, מקימה אפל לתחיה אלפי מכשירים שהושבתו בעקבות השגיאה המדוברת.

מטבע הדברים, העדכון זמין אך ורק לבעלי המכשירים שהושפען מהשגיאה המדוברת, כלומר אייפון 6 ומעלה, אייפד אייר 2 וכן האייפד אייר פרו החדש שהושק לא מכבר. הסיבה היא, כמובן, מפני שהשגיאה מתרחשת אך ורק במכשירי האייפון 6 ומעלה ולא משפיעה על מכשיר האייפון 5s – שהוא למעשה המכשיר הראשון המשלב את חיישן טביעת באצבע המדובר. כמו כן, חשוב לציין שהגרסה החדשה ממוספרת כגרסת 9.2.1 אך בעלת מספר בילד (Build) שונה ואינה זמינה להורדה דרך מערכת העדכונים מהאוויר אלא כעדכון ידני בלבד.

כך תקימו אייפון מושבת לתחיה

על מנת להקים לתחייה אייפון שהושבת בעקבות השגיאה המדוברת, יהיה עליכם להוריד ולהתקין את גירסת האייטונס העדכנית ביותר מאתר החברה, וכן את קובץ הקושחה המדובר המתאים למכשירכם ומכיל את העדכון עצמו. לאחר מכן, יהיה עליכם לבצע איפוס (ריסטור) למכשיר בעזרת בחירת הקושחה המדוברת ובחירת הקובץ (Shift בוינדוס או לחצן Alt/Option במק) ובמקביל לחיצה על הכפתור "שחזר אייפון" שנמצא בחלקה העליון של התוכנה. בגמר תהליך האיפוס יעלה מכשירם כחדש ומוכן לפעולה.

כמו כן חשוב לזכור שתהליך הריסטור מוחק את כל המידע הקיים על המכשיר – על כן יש לקחת חלק זה בחשבון. בנוסף, חשוב לציין שהגרסה החדשה אינה מתקנת את החיישן עצמו – שכן מדובר ברכיב חומרתי ואינו קשור לעדכון תוכנה, אלא אך ורק עוקף את השגיאה המדוברת.

קרא עוד:  הערכה: MacBook Pro נוסף יגיע בקרוב עם המקלדת החדשה של אפל

עיתוי שחרור הגרסה אינו מפתיע במיוחד: לפני מספר ימים הודיעו קבוצת עורכי דין מארה"ב כי בכוונתם להגיש תביעה ייצוגית נגד אפל בגין גרימת נזק במכוון – על כן יש להניח כי זו הסיבה מדוע בחרה החברה לשחרר את העדכון המדובר.