הפריצה לחשבונות המפורסמות בשירות ה-iCloud אשתקד נצרבה היטב אצל רבים, ואחרי הקשחת האבטחה בעת החיבור לחשבון, אפל (Apple) החלה בהרחבת השימוש באפשרות האימות דו-שלבי (two-step verification) גם ב-iMessage ו-FaceTime.

החל מהיום, כל בעל חשבון Apple ID יוכל להגדיר במכשירו אימות נוסף על הסיסמה בעת חיבור ראשוני ל-FaceTime ו-iMessage, ובעת הכניסה לשירות המערכת תדרוש גם קוד נוסף שמנופק בכל פעם מחדש ונשלח למשתמש באופן אוטומטי.

באם כבר אתם משתמשים בשירותים אלה, אין צורך לעשות דבר כרגע, אך מי שמעוניין להפעיל את האימות דו שלבי יידרש להתנתק מהחשבון, להתחבר מחדש ובחלון שיקפוץ לאשר כי הוא מעוניין בתוספת זו.

הקשחת האבטחה סביב שירותי אפל באה כזכור לאחר פירצה לחשבונות iCloud של מפורסמות, אשר גילו כי תמונות חושפניות שלהן הופצו ברשת. הפירצה התגלתה בשירות Find My iPhone, שבאמצעות מחולל סיסמאות האקרים הצליחו לפצח את סיסמת המשתמש בלי ידיעתו וללא קבלת התראה כלשהי. לאחר הסערה הבטיחה אפל כי תקשיח את מנגנון ההגנה ותעדכן את המשתמש על כל פעולה בחשבון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.