טים קוק ברקע של לוגו אפל

חצי שנה לאחר אירוע ההשקה האחרון שלה, אפל (Apple) מתכננת אירוע עיתונאים נוסף, ראשון ל-2016, בו תשיק עדכונים לשלושת המוצרים הפופולריים שלה, כך מדווחים ברשת. המוצר המסקרן ביותר, ככל הנראה, הוא אייפון חדש עם מסך 4 אינץ', מעין גירסה משודרגת לאייפון 5s שלפי השמועות ייקרא iPhone 5se (ראשי תיבות של Special Edition, או לחלופין Enhanced).

הסמארטפון ה"חדש" יהווה למעשה עדכון חומרה לאייפון 5s הוותיק, ויבוסס על העיצוב שלו (רק עם קצוות מעוגלים, בדומה לעיצוב הדורות המתקדמים של האייפונים, 6 ו-6s). הוא יכיל את שבב ה-A9 שנמצא ב-6s ואת שבב ה-NFC שמאפשר את שירות התשלומים של אפל, Apple Pay, מצלמות משופרות, תמיכה בפיצ'ר ה-Live Photos, ומחירו צפוי לעמוד על 449 דולר עבור גירסת ה-16 ג'יגה-בייט, כ-200 דולר מתחת למחירו של ה-6s. אפל ככל הנראה מכוונת לשוק הבינוני ולקהל הלקוחות שלה שלא מסתדרים עם המסכים המוגדלים של השנים האחרונות.

אייפד אייר 3 יהיה הדור הבא בליין האייפדים של אפל, שלא עודכן בספטמבר בשל השקתו של האייפד פרו. הוא צפוי להכיל מסך 9.7 אינץ' ברזולוציית 4K, תאורת LED פלאש אחורית, מצלמות משופרות ושלל פיצ'רים שקיימים בגירסת הפרו כמו 4 רמקולים, מחבר חכם ותמיכה ב-Apple Pencil. יש אף כאלו שמכנים אותו "אייפד פרו מיני", כרמז לכך שיהיה למעשה גירסה מוקטנת של הפרו.

בניגוד לאביב של השנה שעברה, בו הושק האפל ווטש, עושה רושם שאפל תוותר בינתיים על עדכון חומרה רציני לשעון החכם שלה ותשמור אותו ככל הנראה לספטמבר. באירוע הקרוב היא צפויה להציג רצועות חדשות בלבד, לצד שיתופי פעולה עם חברות אופנה נוספות (לאחר זה של Hermes שהושק לאחרונה) שיציגו פחות או יותר את אותו השעון רק בצבעים ודגמים נוספים. האירוע של אפל ייתרחש בשבוע של ה-14 למרץ, ככל הנראה ב-15 למרץ.