אין ספק ששוק הרמקולים החכמים עם העוזרות הווירטואליות מתקרב לנקודת רתיחה: לאחר שחברת אמזון (Amazon) השיקה אתמול מכשיר Echo חמישי מבוסס אלקסה עם מסך מגע, ולאחר ההודעה של מיקרוסופט (Microsoft) על השקת רמקול מבוסס קורטנה בשיתוף חברת Harman Kardon, גם חברת אפל ׁ(Apple) ככל הנראה רוצה להצטרף לחגיגה.

דיווחים רבים ברשת טוענים כי עובדי החברה בוחנים בביתם במהלך החודשים האחרונים רמקול חכם חדש המשלב בתוכו את העוזרת הווירטואלית של אפל Siri, וכי המכשיר יושק ממש בקרוב – ייתכן אפילו במהלך נאום הפתיחה של כנס המפתחים של החברה, WWDC, שייערך ב-5 ביוני.

אפל הצליחה אמנם להימנע עד כה מהדלפות בנוגע למכשיר, אבל מהמעט שכן ידוע עושה רושם שהרמקול יכיל טכנולוגיית אודיו מבית היוצר של חברת Beats, אשר נמצאת בבעלותה של אפל, ויאפשר הזרמת אודיו אלחוטית באמצעות טכנולוגיית ה-AirPlay של החברה. לפי השמועות, אפל תתמקד באיכות אודיו משופרת כדי להבדיל את עצמה משאר המתחרות. בנוסף ישמש המכשיר במרכז שליטה קולי על הבית החכם באמצעות אפליקציית HomeKit של החברה, וייתכן כי יריץ גירסה מותאמת של מערכת ההפעלה iOS.

מבחינה חיצונית טוענות שמועות כי עיצוב המכשיר יהיה מעוגל וארוך, בדומה למחשב ה-Mac Pro של החברה, ולא ברור אם הוא יכיל מסך מגע או מצלמה כמו ה-Echo Show החדש. סמנכ"ל הטכנולוגיות של אפל, פיל שילר, אמר לאחרונה בראיון כי מכשירי בית חכם ללא מסך לא באמת יעילים מכיוון שהם לא יכולים להציג תמונות ששותפו ברשתות החברתיות, או הוראות ניווט על גבי מפה. כשנשאל על המוצרים המתחרים בשוק, כמו למשל Echo או Google Home, אמר שילר: "אמא שלי נהגה לומר שאם אין לך משהו נחמד להגיד, אל תגיד כלום".