לאחר מספר שנים בהן הסתמכה אפל (Apple) על מנוע החיפוש "בינג" מבית מיקרוסופט (Microsoft) עבור סירי במכשירי iOS ומערכת החיפוש Spotlight במחשבי המק, החליטה החברה לשוב ולפעול בשיתוף פעולה עם גוגל. החל מהשבוע, חיפוש קולי באמצעות סירי במכשירי iPhone (אייפון) ו-iPad (אייפד) יספק תוצאות מגוגל, במקום תוצאות החיפוש מבינג שהוצגו עד כה.

באפל מסבירים כי מטרת המהלך היא ״להבטיח חווית חיפוש אחידה״, שכן בזמן שסירי סיפקה תוצאות מבינג כאמור, ברירת המחדל לחיפוש בדפדפן ספארי נותרה גוגל מאז השקת האייפון המקורי ועד היום. סביר להניח כי מאחורי הקלעים מדובר גם בסיכום עסקי כלשהו בין שתי החברות. בעבר פורסם כי גוגל שילמה לאפל סכום של לא פחות משלושה מיליארד דולרים על מנת להבטיח כי תישאר ברירת המחדל לחיפוש במכשירי אייפון.

נראה כי השינוי תוזמן כך שיתרחש במקביל לצאתה של מערכת ההפעלה High Sierra למחשבי המק (ודווקא לא לצאתה של iOS 11, מערכת ההפעלה של אפל למכשירים ניידים שגרסתה הרשמית יצאה בשבוע שעבר). בעוד שמדובר בפגיעה קשה במנוע החיפוש של מיקרוסופט, הוא לא יוסר לחלוטין ממכשירי האייפון – פונקציית חיפוש התמונות של סירי תוסיף לפעול באמצעות בינג.