מערכת היחסים בין אפל (Apple) ובין רשויות החוק בארה"ב, ובראשן ה-FBI, מתוארת בדרך כלל בתקשורת כמתוחה וחסרת וויתורים – אפל מתעקשת להגן בכל מחיר על פרטיות המשתמשים, ומסרבת לבקשות לחשיפת מידע אישי השמור במכשירי ה-iPhone. אולם חשיפתה האחרונה של סוכנות הידיעות רויטרס כוללת דוגמא לשיתוף פעולה הדוק דווקא ואף סוג של כניעה מצד אפל, על חשבון לקוחותיה ומבלי שכלל טרחה ליידע אותם בכך.

על סמך עדויות של עובדים בחברה, טוענים ברויטרס כי אפל החליטה לוותר על תכניות להצפנת המידע השמור בגיבויים האוטומטיים המאוחסנים בשירות הענן iCloud. הצפנה שכזו הייתה הופכת את המידע לבלתי נגיש הן לאפל עצמה והן לרשויות החוק, ועל כן ב-FBI מיהרו להתלונן על כך. בתגובה בחרה כאמור אפל להותיר את המידע במצבו הנוכחי: מוגן בסיסמה, אולם נגיש לעובדי החברה (ולרשויות הדורשות את חשיפתו). ההחלטה נתקבלה כבר לפני שנתיים, אך אפל לא דאגה לתקשר אותה לעובדיה שלמעשה לא זכו עד היום להסבר מדוע בדיוק בוטל הפרויקט.

בניסיון להגן על ההחלטה, טוענים העובדים כי באפל החליטו שקרב מול ה-FBI בנושא עשוי להביא לחקיקה שתאסור לחלוטין על קידוד מידע, ועל כן "ויתרה על הקרב כדי לא להפסיד במלחמה". בנוסף, קידוד הגיבויים היה יכול להביא למצב שבו אפל לא תוכל לשחזר מידע עבור לקוחותיה, במקרה שאלו יאבדו מסיבה כלשהי את הגישה אליו.