אפל (Apple) הודיעה כי היא מבטלת זמנית את תכונת הווקי טוקי (Walkie Talkie) בשעון החכם שלה (Apple Watch), זאת בעקבות גילוי פרצת אבטחה העשויה לאפשר לפורץ להאזין לשיחות ללא ידיעת המשתמש. הפרצה נתגלתה על ידי אפל עצמה, וככל הידוע לחברה לא נוצלה בפועל על ידי גורמים זדוניים עד רגע חשיפתה.

״אנו מתנצלים בפני לקוחותינו על חוסר הנוחות ונחזיר את התכונה לפעולה בהקדם האפשרי״, מסרו דוברי אפל. ״אנו לוקחים את הבטיחות והפרטיות של לקוחותינו ברצינות רבה. החלטנו שביטול התכונה הוא המעשה הנכון״.

אפל לא מסרה פרטים מדויקים על אופן הפריצה, מן הסתם בכדי שלא לסייע לתוקפים פוטנציאליים לנצל אותה בטרם שוחרר עדכון החוסם באופן סופי את נקודת התורפה הזו בשעון. עם זאת, היות שעד כה לא דווח על אף ניצול בפועל של תקלה זו, סביר להניח כי לא מדובר בבאג פשוט וקל לשחזור. באפל, כאמור, החליטו בכל זאת שלא לקחת סיכונים בנושא.

הצפי לתיקון התקלה וחזרתה של תכונת הווקי טוקי לפעולה עומד על מספר ימים. כך קרה בפעם האחרונה שבה נאלצה אפל להשבית את שירות Facetime לאור דיווחים על אפשרות להאזין לשיחה ללא ידיעת שאר המשתתפים, פרצת אבטחה חמורה שנתגלתה מוקדם יותר השנה ותוקנה בזריזות על ידי אפל.