אפל אישרה כי היא השביתה באופן זמני את יכולת השיחות הקבוצתיות בשירות FaceTime ב-iOS ו-macOS בשל פרצת אבטחה חמורה. מדובר בבאג שהתגלה בשירות הוידאו המאפשר לכל אחד להאזין לשיחה עוד לפני שהצד השני כלל לחץ על כפתור המענה.

הבאג מתרחש כאשר המשתמש יוצר שיחה קבוצתית ב-FaceTime ומוסיף אדם נוסף לשיחה. מייד לאחר מכן ועוד לפי שהצד השני אישר את השיחה אפשר להאזין למתרחש ללא ידיעת החבר.

אפל כבר ביטלה את אפשרות ה-Group FaceTime בצד השרת זאת עד אשר היא תסיים לטפל בתקלה. בדיווחים שונים נאמר כי חלק מהמשתמשים יכולים לחזור ולהוציא שיחות וכי ייתכן והשירות יחזור לפעול בזמן הקרוב באופן הדרגתי.

עם זאת הטיפול בבאג נדרש גם בצד הלקוח, כך שאפל מתכננת להוציא עדכון תוכנה עוד השבוע למכשירי iOS ו-Mac. מי שחושש מומלץ שיכבה את אפשרות ה-FaceTime בהגדרות המערכת או לדעת שידע כי יש מי שיכול להאזין לשיחה גם אם לא נענתה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.