אם נדמה היה כי תם קרב הפטנטים המתוקשר, שהסתיים בהסכמתה של סמסונג לשלם לאפל סכום של 548 מיליון דולר – הרי שהוא רחוק מסיומו. לאחרונה הגישה אפל תביעה לבית המשפט בסכום של 180 מיליון דולר נוספים.

בכתב התביעה שהגישה לבית המשפט, דורשת היצרנית האמריקאית סכומים נוספים בגין הפרת קניין רוחני עבור חמישה מכשירים של סמסונג שמכירתם המשיכה גם לאחר שאפל זכתה בתביעה המקורית שהוגשה לבית המשפט עוד בשנת 2012. על סמך דוחות שהגישו מומחים מטעמה של אפל, הנזק הכספי שנגרם ליצרנית בעקבות המכירה של המכשירים נמדד בסכום של כ-180 מיליון דולר – הסכום אותו מבקשת כפיצוי.

בין המכשירים המדוברים נמצאים שלושה דגמים של Galaxy S2 שהושק ב-2011 בארה"ב כמו גם דגמים אחרים של הסדרה שהושקו שנה לאחר מכן, ב-2012, והשתמשו בפטנט ה"צבוט לזום" המדובר כמו גם בפטנטים נוספים.  ייתכן, כך סבורים, כי בעקבות החלטת בית המשפט לקצץ בכמעט חצי מהסכום המקורי של התביעה שנאמד בכ-930 מיליון דולר, החליטה אפל להגיש את התביעה נוכחית.

למרות העובדה ששתי היצרניות מנהלות ביניהן קרב קשה בבית המשפט, חשוב לזכור כי בתחום העסקי הן מסתדרות לא רע בכלל: נזכיר כי סמסונג היא למעשה אחת היצרניות של שבבי ה-A לצד יצרנית השבבים TSMC וכן רכיבים נוספים הקיימים במכשיריה של אפל.