מזה תקופה ארוכה שאפל (Apple) לא עדכנה את הסדרה הקטנה במחשבי ה-All in one שלה, וכעת היא מבצעת רענון רחב: החברה הכריזה היום על דגם משודרג למחשב ה-iMac 21.5 אינץ' הכולל מסך ברזולוציית 4K, המצטרף למעשה ל-iMac 27 אינץ' ברזולוציית 5K אותו הציגה החברה אשתקד.

המסך החדש יציע צפיפות פיקסלים מרשימה במיוחד של 205 פיקסלים לאינץ' בודד ולדברי החברה, השתמשה זו הפעם בתקן מיוחד – מה שמאפשר למסך להציג 25 אחוז יותר צבעים משאר הדגמים בסדרה – שיגרום לתוכן להיראות מציאותי וחד יותר. הוא ירוץ על מעבד Core i5 של הדור הקודם (Broadwell), אך מהדגמים שהוכרזו בחודש יוני האחרון.

בנוסף לדגם ה-21.5 אינץ', שאר ליין מחשבי ה-iMac של החברה מציעים כעת את מעבדי הדור השישי של אינטל (Skylake). הדור החדש מציע חיסכון בחשמל ושיפור בביצועים בהשוואה לדורות הקודמים. בנוסף, כל הסדרה מגיעה כעת עם שני חיבורי Thunderbolt 2 המציעים מהירות העברת נתונים של 20 ג'יגה-ביט לשנייה. מחיר הכניסה של דגם החדש עם מסך 4K עומד על 1499 דולרים, בעוד ניתן יהיה לרכוש גם את מסכי ה-Full HD במחירי כניסה של 1099 דולרים.

רענון לליין האביזרים

Apple Magic mouse keyboard

גם סדרת האביזרים למחשבי ה-Mac זוכים לעדכון משמעותי מזה שנים ארוכות: אחד האביזרים שנותר כמעט כמו שהיה בשנים האחרונות הוא משטח העקיבה, ה-Magic Tracped. כעת, המשטח מציע תמיכה מלאה בטכנולוגיית ה-Force Touch החדשה – אותה מתחילה אפל להטמיע בכל מוצריה. את משטח העקיבה החדש ניתן יהיה לרכוש במחיר של 129 דולרים.

קרא עוד:  אפל: צופים בעיות אספקה רציניות בעקבות מגפת הקורונה

אביזר נוסף שזוכה לרענון היא מקלדת ה-Magic Keyboard, שגם היא לא השתנתה במהלך השנים האחרונות. כעת, המקלדת קטנה יותר ב-13 אחוז בהשוואה לדור הקודם. בנוסף לדברי החברה, המקלדת החדשה מדוייקת יותר ונוחה יותר להקלדה. מחירה נאמד ב-99 דולר.

עם זאת, דווקא העכבר בעל העיצוב המוכר, ה-Magic Mouse זכה לשינוי קטן יחסית ולא משמעותי. מלבד הפחתה במשקל העכבר, הוסיפה החברה רגלי גומי חדשות למען החלקה טובה יותר על השולחן ודיוק מרבי. כמו כן, מחיר העכבר נאמד ב-79 דולרים ובניגוד לדגמים הקודמים, כל האביזרים כעת מציעים סוללות מובנות ולא נשלפות. במקרה שהסוללה החליטה לשבוק חיים מסיבה כזו או אחרת – יהיה על המשתמש לגשת לחנות ולהחליפה.