אפל (Apple), שנעזרת בשירותי מחשוב ענן של חברות חיצוניות לצורך הפעלת ותחזוקת שירות iCloud בעבור לקוחותיה, החליטה לנטוש את שירותי הענן של מיקרוסופט (הממותגים תחת השם Azure), ולעבור לשירותיה של גוגל (Google).

המעבר לא פורסם בזמן אמת ולא הורגש על ידי המשתמשים, וגם עתה לא מוכנים באפל להתייחס אליו. עם זאת, הוא נחשף במסגרת מסמך אותו מפרסמת אפל עצמה, ומהווה מדריך למפתחים וטכנאים המתייחס לאבטחת מידע במערכת ההפעלה iOS. עד עתה, צוין במדריך זה כי שירותי iCloud מסתמכים על שרתים מרוחקים המופעלים על ידי אמאזון (Amazon) ומיקרוסופט. אולם לאחרונה עודכן המסמך, וההתייחסות למיקרוסופט הוסרה. במקומה, מציינת כעת אפל את פלטפורמת הענן של גוגל.

ככל הנראה, השירות היחיד אותו שוכרת אפל מגוגל ומאמאזון הוא אחסון של קבצים, כדוגמת תמונות וסרטוני וידאו, בעבור לקוחותיה. באפל, כאמור, לא מעוניינים להסביר מדוע החליטה החברה לעבור בין השירותים המתחרים, ומתי בדיוק מעבר זה בוצע.

בעוד שעסקי מחשוב הענן של גוגל נמצאים בצמיחה מתמדת, אמאזון היא עדיין מובילת התחום בהפרש משמעותי. ברבעון האחרון, לצורך ההשוואה, דיווחה גוגל על הכנסות של כמיליארד דולר הודות לשירותי הענן שלה, זאת לעומת הכנסות של 5.11 מיליארד דולר עליהן דיווחה אמאזון עבור אותה התקופה.