אפל (Apple) הפסיקה, כזכור, לספק מספרים רשמיים על המכירות של מכשירי ה-iPhone שלה. אחת הסיבות הייתה, ככל הנראה, המכירות המאכזבות של דור מכשירי ה-iPhone Xs עם מסכי ה-OLED. תשלום פיצויים שהעבירה לאחרונה לסמסונג (Samsung), ממנה הזמינה את המסכים, מוכיח אולי יותר מכל את הבעיות של אפל במכירות הטלפונים שלה – לפחות בהיבט של Xs ו-Xs Max.

הפיצוי, בסך 684 מיליון דולרים, הועבר בגלל שאפל פשוט לא רכשה בפועל את כמות פאנלי ה-OLED לה התחייבה. מי שרוצה לנסות לנחש כמה מיליוני מכשירים, שלא הוזמנו, זה אומר בפועל צריך להיזכר שהמחיר הרשמי המינימלי של iPhone Xs עומד עדיין על 729 דולרים וזה של iPhone Xs Max על 829 דולרים.

החברות לא מסרו הודעה רשמית על תשלום הפיצוי הזה. הוא הופיע כהערה בדו"ח הרבעוני התפעולי של סמסונג כ-"הכנסה חדש פעמית המשויכת לעסקי התצוגה". השם של אפל אפילו אינו מוזכר ליד ההכנסה הזו. עם זאת, כאמור, לפי הדיווחים מדובר בתשלום לפי החוזה שנחתם בין החברות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.