אפל (Apple) הציגה אתמול מספר מוצרי חומרה חדשים, ולצדם גם אפליקציה חדשה שתגיע ל-AppStore בחודש הבא ונקראת Apple Clips (קליפס). מדובר במעין אפליקציית iMovies בגרסת מיני ששואבת השראה ליכולות שהיא מציעה גם מאפליקציות כמו Snapchat (סנאפצ'אט), Instagram (אינסטגרם), Vine (ויין) ואחרות. באמצעות Clips ניתן לצלם סרטון וידאו קצר, להוסיף לו אפקטים שונים ומגוונים ואז לשתף אותו באמצעות iMessage או פלטפורמת מדיה חברתית כזו או אחרת.

עם זאת, בניגוד לניסיונות של פייסבוק (Facebook) ורשתות אחרות להציע אפליקציות שמטמיעות בתוכן את המרכיבים שהפכו את Snapchat ללהיט, כמו מצב 'סיפורים', Clips אינה רשת חברתית בפני עצמה, אלא 'רק' כלי ליצירת תכני וידאו שניתנים לשיתוף.

האפליקציה מציעה לא מעט יכולות מעניינות, לרבות Live Titles שהוא כלי שמבצע המרה של מלל מדובר לכתוביות בסרטון, ותומך ב-36 שפות.

יש לציין שמדובר באירוע די חריג. בניגוד לגוגל (Google), אפל לא נוטה לפתח אפליקציות חדשות וייעודיות לפלטפורמת המובייל שלה. אמנם, כבר בקיץ דווח על כך שאפל עובדת על אפליקציה לצילום ועריכה של סרטונים בסלולרי, אך עדיין מוקדם לנחש אם מדובר בתחילתה של מגמה, והאם אנו צפויים לראות את אפל משקיעה יותר משאבים ביצירה של אפליקציות בלעדיות למשתמשי iOS.

האפליקציה תהיה זמינה עבור משתמשי iPhone 5s ומעלה, וכן טאבלטי ה-iPad ו-iPod Touch מאותו הדור.