אמש, בעקבות פרסום דוחות פיננסיים ובהם מספר נתונים מעודדים, עלתה מניית אפל (Apple) בכשלושה אחוזים, והשווי הכולל של החברה חצה לראשונה את רף טריליון הדולרים. בכך הפכה אפל לחברה הציבורית הראשונה בהיסטוריה שמגיעה לשווי שוק גבוה כל כך, אם כי בפועל מדובר בהישג סמלי בלבד – עובדה שאותה בחר להדגיש המנכ״ל טים קוק במסר שאותו שלח לכל העובדים.

אפל, כך לפי טים קוק, אינה שואפת להגדיל את שוויה – מדובר בתופעת לוואי, מבורכת אך לא משמעותית, של עסקי החברה. ״בזמן שיש לנו במה להתגאות בהישג זה, זהו לא המדד החשוב ביותר להצלחתנו״, כתב קוק. ״ההצלחה הפיננסית היא פשוט תוצאת חדשנותה של אפל, מדיניותנו לשים את המוצרים והלקוחות במרכז, ולהישאר נאמנים תמיד לערכים שלנו״.

בהמשך ההודעה מודה טים קוק לכל עובדי החברה ברחבי העולם על המאמץ, אך לא שוכח להודות גם לספקים החיצוניים, לשותפים העסקיים ואפילו ללקוחותיה של אפל. לבסוף מגיעה גם הכרת תודה לפועלו של מנכ״ל החברה המיתולוגי, סטיב ג׳ובס, שאומנם החל את תהליך הפיכתה לענקית פיננסית אך לא זכה לראות את אפל עוקפת את כל יתר היצרניות (לרבות מתחרתה הוותיקה מיקרוסופט) והופכת לחברה בעלת שווי השוק הגבוה בעולם.

״סטיב הקים את אפל מתוך האמונה בכוחה של היצירתיות האנושית לפתור אפילו האתגרים הקשים ביותר״, כך לפי קוק. ״היום המשימה שלנו חשובה יותר מאי פעם. המוצרים שלנו לא רק יוצרים רגעים של הפתעה ותענוג, אלא מאפשרים לאנשים בכל רחבי העולם להעשיר את חייהם וחיי הקרובים אליהם״.