רגע אחרי השקת מכשירי iPhone 7 החדשים, העיניים נשואות לפרויקטים הבאים של חברת אפל (Apple), ואין יותר מסתורי ומסקרן כל כך מפרויקט המכונית החכמה שלה, שמכונה גם Project Titan. אלא שאפל לפי דיווחים נתקלה בכמה מכשולים לאחרונה שהכריחו אותה לסגור את הפרויקט ולהתחיל אותו מהתחלה.

החברה פיטרה לאחרונה עשרות עובדים שעסקו בפרויקט, וסגרה חלק מסוים שלו, לפי דיווח שהופיע בניו יורק טיימס. ההערכות הן שהשינויים קשורים קשר ישיר לשינויים בהנהגת הפרויקט, שכן אחד ממנהליה הוותיקים של אפל מונה לראשותו בחודש יולי האחרון. הדיווח מדבר על כך שהחברה מסרה לעובדים שפוטרו כי מדובר ב"חשיבה מחדש" של הפרויקט, שמשמעותו שאפל לא באמת תבנה מכונית חכמה אלא תתמקד בטכנולוגיות שיאפשרו לה לנהוג באופן אוטומטי.

פרויקט Titan נמצא בפיתוח כבר כשנה וחצי ומונה כ-1,000 עובדים וכולל מהנדסי מכוניות וסוללה שאפל "גנבה" מחברות כמו פורד וטסלה (ולפי הדיווחים אלה בדיוק העובדים שפוטרו כעת). תאריך היעד השאפתני של הפרויקט עומד על שנת 2021, אבל כעת עושה רושם שגם זה יידחה. אם אפל מתכננת להתמקד בתוכנה, סביר שהיא תתחיל לבדוק אותה על הכבישים בעולם האמיתי, כך שייתכן ובקרוב פרטים חדשים על הפרויקט המסתורי ייחשפו.