לאחר חשיפת הדו"חות הרבעוניים של חברת אפל (Apple), ולאור הירידה הצפויה במכירות האייפונים והאייפדים, כעת צצים ועולים דיווחים על כך שהחברה מתכננת להשיק מוצר חדש מתוצרתה ולפרוץ לשוק המציאות הרבודה, באמצעות מערכת VR משל עצמה שתתחרה באלו של פייסבוק ושל גוגל.

מתברר שכבר בשנת 2013 הגישה החברה פטנט על פיתוח מערכת מציאות אבודה, ומאז הרכיבה צוות סודי של מומחים שעובד עליו במלוא המרץ. חלק מהם אינם עובדים של אפל עצמה אלא של חברות קטנות שרכשה לאורך הדרך, וחלקם כאלו שהצליחה לספח מחברות כמו מיקרוסופט ו-Lytro. כמו כן רכשה אפל מנהל פרויקט מיוחד שמתמחה בתחום ה-VR, וכן את חברת Flyby Media, אשר מקנה למכשירים נידיים את היכולת לסרוק אובייקטים מהעולם האמיתי ולהוסיף אותם לקולקציית VR מיוחדת במכשיר.

מנכ"ל אפל, טים קוק, התייחס לטכנולוגיית המציאות הרבודה בשבוע שעבר בעת פרסום הדו"חות הכספיים, וכינה אותה "טכנולוגיה מגניבה עם אפליקציות מעניינות".

כאמור, אפל תתפרץ לשוק שבו קיימות כבר מערכות ה-Oculus Rift של פייסבוק, שאמורה להתחיל להימכר רשמית בחודש מרץ הקרוב תמורת 599 דולר, ומערכת ה-Gear VR של סמסונג שנמכרת ב-100 דולר. מעניין לראות כיצד אפל וטווח המחירים שלה יצליחו להשתלב, אם בכלל.