מיקרו-סים במכשיר ה-Nokia Lumia, מקור: CNET.

רוב יצרניות הסלולאר טרם הספיקו לאמץ את כרטיס המיקרו-סים (Micro Sim-Card) אשר הוצג עם ה-iPhone 4 וכבר מתחוללת מלחמת תקנים אודות הדור-הבא של כרטיסי הסים .בנובמבר 2011 הציגה חברת Giesecke & Devrient, את חזון הנאנו-סים. החברה הגרמנית המייצרת כרטיסים חכמים ובן היתר גם כרטיסי סים. התקן שהציע מציג כרטיס סים אשר קטן בכ-60% מכרטיס הסים הסטנדרטי, וזה אמור לפנות ליצרניות הסלולר עוד נדל"ן יקר מפז בנבכי המכשיר הסלולארי.

אפל נגד נוקיה, רים ומוטורולה
ב-ETSI, ארגון התקינת הטלקום האירופאי מתנהל כעת מאבק ענקים אודות התקן שייאפין את כרטיס הנאנו-סים. בצד אחד של הזירה יש את אפל ובצד השני את יצרניות הסלולאר הוותיקות נוקיה, מוטורולה ורים (RIM). אפל מצידה מציעה בתכנון של כרטיס הנאנו-סים שלה מגירה ייעודית, בדומה לזאת שכבר קיימת במכשירים של החברה בעוד התקן המתחרה לא מצריך אביזר נוסף ועל-פי נוקיה התקן שלה מציעה "יתרונות טכניים ברורים", בעוד באופן מעורר תמיהה דווקא במכשירי ה-Lumia של החברה נוקיה משתמשת במיקרו-סים אשר נמצא בתוך מגירה.

ההצבעה על התקן החדש אמורה להתרחש בשבוע הבא. על-פי העיתון הכלכלי Financial Times אפל מפעילה את כובד משקלה כנגד שאר היצרניות ואף השיגה את קולם של רוב ספקיות הסלולאר האירופאיות.

תמונה Brett Jordan cc flickr

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.