סוללה אייפון 7 iPhone 7 Plus Teardown

אחרי שאפל (Apple) הודתה ואחר כך גם התנצלה על האטת מכשירי ה-iPhone הישנים בעקבות שחיקת הסוללות שלהם, הודיעה במקביל כי היא מוזילה את מחירי החלפת הסוללות למכשירי iPhone 6 ומעלה מ-79 דולר ל-29 דולר בלבד. במקור תכננה החברה לעשות זאת החל מסוף חודש ינואר, אך בפועל ההוזלה כבר החלה השבוע בחנויות הרשמיות של אפל ברחבי העולם.

המשווקים המורשים בישראל כדוגמת iDigital ו-iStore הוציאו גם הן הודעה. חברת iDigital מסרה כי הוציאה הודעה רשמית למעבדות הרשמיות בישראל לגבי עלויות החלפת סוללות מקוריות, כאשר עלות החלפת סוללה מקורית בארץ, לדגמי iPhone 6 ומעלה, תעמוד על 145 שקלים בסניפי הרשת, כ-40 שקלים יותר מהעלות בארה"ב.

מהחברה נמסר כי אפל מספקת חלפים מקוריים, כולל סוללות, רק למעבדות מורשות ולכן על מנת לתת מענה לביקושים הצפויים, יש להמתין למלאי שיגיע לארץ לקראת סוף ינואר 2018. "אנו ממליצים לצרכנים להחליף סוללות רק על ידי המעבדות המורשות על מנת להבטיח שהסוללה היא אכן סוללה שהתקבלה על ידי אפל", נמסר.

גם רשת iStore הודיעה כי היא מוזילה את מחיר החלפת הסוללה בהתאם למדיניות של אפל: "במסגרת התוכנית והחל מסוף ינואר 2018 תעניק iStore לכל משתמשי אפל בישראל אשר הסוללה שלהם זקוקה להחלפה, את האפשרות להחליף סוללה בדגמים הכלולים בתוכנית בסוללה מקורית במחיר מוזל של 149 שקלים". בחברה הסבירו כי המחיר יקר יותר מבארה"ב עקב עלויות מכס ומע"מ.