עם הגעתה של iOS 8 (סקירה), המערכת המסמנת אולי יותר מכל את הפתיחות של אפל (Apple) לאפליקציות צד שלישי, החלו להגיע לחנות גם אפליקציות המשתמשות בחיישן טביעות האצבע, ה-Touch ID.

בין האפליקציות הראשונות שעודכנו עם יציאתה של iOS 8 היא 1Password, המשמשת לאחסון ויצירת סיסמאות למגוון השירותים של המשתמש ונחשבת לפופולרית מאוד. כעת ניתן יהיה להפעיל את האפליקציה ולהיכנס אליה ללא צורך בהקלדת סיסמה ורק במגע של האצבע בחיישן. אפליקציה נוספת ולמעשה המתחרה הגדולה שלה היא Last Pass עליה כבר כתבנו בעבר, המסוגלת לשמור סיסמאות ולסנכרן נתונים בין דפדפנים. בדומה ל-1Password ניתן להשתמש בה להתחברות מהירה.

אפליקציות נוספות המשתמשות ב-Touch ID ניתן למנות את Amazon, אפליקציית הפתקים Evernote (רק בגרסת הפרימיום), Yplan לחיפוש ומידע על אטרקציות בסביבה, Day One לניהול יומן אישי, חברות בנקים שונות וגם שירות Keeper לשמירת סיסמאות ואחסון מידע מאובטח.

החיישן ממוקם בכפתור הבית ומאפשר כניסה מהירה למערכת ללא צורך בהקלדת סיסמה, זאת לאחר הכנה ראשונית וסריקה של טביעות האצבע של המשתמש. עד כה זו הייתה האפשרות היחידה שלו, וגם רכישה של אפליקציות ב-AppSore, אולם לאחר הפצת ערכת הפיתוח של גרסת ה-iOS 8, מספר אפליקציות החלו בשימוש של החיישן.

בעבר אפל טענה כי יצירת טביעת האצבע מוצפנת במכשיר והיא לא מועברת הן לאפליקציות המשתמשות בה או לאפל בעצמה, אולם כבר פורסם כי האקרים הצליחו לפרוץ את מנגנון האבטחה. החיישן קיים במכשיר האייפון בדור הקודם, iPhone 5s וכמובן בשני מכשירי האייפונים החדשים, iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus.