לפני כשבוע החלו להופיע דיווחים ברשת על ביצועים מאכזבים הנמדדים במחשבי המקבוק פרו (MacBook Pro) החדשים של אפל (Apple), בייחוד בדגם המתקדם והיקר ביותר המבוסס על מעבד ה-Core i9 של אינטל (Intel). תחילה בחרה אפל שלא להגיב לדיווחים, אולם כעת מפרסמת החברה התנצלות רשמית בפני לקוחותיה, הודאה בכך שאכן אובחנה תקלת תוכנה שגרמה להאטה בלתי סבירה בביצועי המחשב – ועדכון תוכנה שלטענת החברה פותר את הבעיה באופן מידי.

כזכור, הדיווחים התייחסו למצב שבו מעמיסים על המחשב באמצעות תוכנות זוללות משאבים, כדוגמת תוכנת עריכת הוידאו הפופולרית אדובי פרמייר (Adobe Premier). במצב זה, מערכת ההפעלה הייתה מגבילה את ביצועי המערכת בכדי שלא תתחמם יתר על המידה, והתוצאה – ביצועים גרועים יותר מאלו של מחשבי הדור הקודם של אפל.  לטענת אפל, מדובר בשגיאה במערכת ניהול הטמפרטורה, ומרגע שזו תוקנה יכולים המשתמשים ליהנות ממלא יכולות המחשב ללא כל האטה בלתי צפויה. ״אנו מתנצלים בפני כל לקוח שחווה ביצועים לא אופטימליים על המערכת החדשה״, חותמת אפל את הודעתה.

מעניין לציין כי בעוד שהדיווחים ברשת התייחסו כאמור למקבוק היקר בדגם ה-i9, באפל סבורים דווקא כי תקלת התוכנה הזו השפיעה על כל מחשבי המקבוק מהדור החדש, ועל כן מומלץ להתקין את העדכון גם בדגמי ה-i5 של המחשב הנייד. בצעד חריג יחסית, מבטיחה אפל לפרסם באתר הרשמי שלה עוד היום את תוצאות המבחנים שאותם ערכה במעבדותיה, בכדי להוכיח כי התקלה אכן תוקנה.