אפל (Apple) הודיעה הערב (ו') על ביטול ועידת המפתחים השנתית שלה, ה-WWDC 2020 שהייתה אמורה להתקיים בחודש יוני הקרוב, זאת בעקבות מגפת הקורונה.

במקום זאת אמרה אפל כי בכוונתה לערוך אירוע חשיפה באופן מקוון ויועבר בשידור חי באינטרנט, בו היא תחשוף שורה של חידושים של מערכות ההפעלה השונות ובראשן iOS לצד iPadOS, macOS, watchOS ו-tvOS. "המצב הבריאותי הנוכחי דרש מאיתנו ליצור פורמט WWDC 2020 חדש המספק דרך חדשנית להתעדכן, המציע חווית למידה נהדרת לכל קהילת המפתחים שלנו בכל רחבי העולם", אמר סמנכ"ל אפל פיל ספנסר בהצרה.

אפל לא מסרה תאריך סופי לקיום האירוע המקוון והיא אמרה כי הוא יכול להתרחש מתישהו "מעכשיו ועד לחודש יוני", ותעדכן את המפתחים בהודעה שתישלח בהמשך. פרטים רבים כבר הודלפו לרשת בשבוע האחרון בנוגע לחלק מהחידושים הצפויים, ובין היתר iOS 14 תכלול מגירת אפליקציות כמו באנדרואיד, שיפור במנגנון הבינה המלאכותית של סירי (Siri), שיפור בתמיכה בעכבר בטאבלטים ועוד.

אפל מצטרפת לשורה של חברות שהודיעו על ביטול התכנסויות בשל מגפת הקורונה. תערוכת הסלולר MWC 2020 הייתה מבין הראשונות להודיע על ביטולה ולאחר מכן גם פייסבוק (Facebook) ביטלה את כנס המפתחים f8 ואירוע המשחקים השנתי E3 גם הוא בוטל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.