אפל (Apple) הכריזה על עדכון מפרט בעבור מחשבי המקבוק פרו (MacBook Pro) בדגמי 13 ו-15 אינץ׳. המהדורה הבסיסית של דגם המקבוק פרו 15 מגיעה כעת עם מעבד Core i7 של אינטל (Intel), המצויד בשש ליבות חישוב במהירות של 2.6 גיגה-הרץ עד 4.5 גיגה-הרץ (במצב Turbo Boost). בתוספת תשלום ניתן לשדרג את המחשב למעבד Core i9 בעל שמונה ליבות, ומהירות של 2.3 עד 4.8 גיגה-הרץ. לטענת אפל, זהו המחשב הנייד החזק ביותר שאי-פעם ייצרה.

דגמי ה-13 אינץ׳ המצוידים במשטח מגע (Touch Bar) מגיעים כעת עם מעבד Core i5 בעל ארבע ליבות ומהירות 2.4 עד 4.1 גיגה-הרץ, או מעבד Core i7 הפועל במהירות של עד 4.7 גיגה-הרץ במצב טורבו. יתר המפרט, לרבות זיכרון העבודה, המעבד הגראפי, או העיצוב, נותר כפי שהיה, למעט פרט אחד שגרר לא מעט ביקורת – המקלדת.

The 15-inch MacBook Pro.

קריאה לתיקון המקלדת

בדגמי המקבוק פרו החדשים טוענת אפל כי שילבה חומרים שונים מבעבר, שאמורים לשפר את עמידותה ולמנוע את תקלת הכפתורים ״התקועים״. בכדי לבסס עוד יותר את אמון הלקוחות, הכריזה אפל כי החל מעתה כל מחשבי המקבוק המצוידים במקלדת מסוג זה, החל מהדגמים שיוצרו ב-2016 ועד הדגמים שהוכרזו זה עתה (וגם מחשבי MacBook Air העדכניים), ייהנו מאחריות מורחבת של ארבע שנים מרגע הקנייה על תקלות מקלדת. זאת ועוד, לטענת החברה תהליך תיקון המקלדת עבר שינויים בכדי להפוך אותו למהיר יותר, כך שהלקוחות לא יאלצו להמתין זמן רב עד להשלמת הטיפול.

קרא עוד:  כמה זיכרון נדרש כדי לפתוח 6,000 לשוניות בדפדפן הכרום? יותר ממה שחשבתם

מחירי המחשבים נותרו כשהיו: 1,799 דולרים עבור דגם הבסיס של המקבוק פרו 13 אינץ׳, ו-2399 דולרים לדגם הבסיס של המקבוק פרו 15 אינץ׳.