כמדי שנה חושפת חברת אפל (Apple) בכנס המפתחים השנתי שלה, WWDC, את החידושים התוכנתיים אותם תשיק בתקופה הקרובה. הערב (ב'), מעל הבמה בקליפורניה שבארה"ב, הכריזה החברה על מערכת ההפעלה העדכנית שלה, iOS 12, ועל חידושים נוספים שישפיעו על משתמשי אפל הרבים בכל העולם.

מערכת ההפעלה העדכנית תהפוך גם את המכשירים הישנים למהירים יותר, בזכות ניהול הביצועים המשופר שלה. היא כוללת גם יכולות חדשות המתבססות על מציאות מדומה, ארגון חכם יותר של אלבומי התמונות, אנימוג'ים חדשים וגם יכולות נוספות איתן נבזבז פחות זמן בשימוש במכשירי אפל.

מאיצה ביצועים אך חוסכת בסוללה

כאמור, בזכות התכונות החדשות, תדע מערכת ההפעלה לווסת את האצת הביצועים של המכשיר מבלי לפגוע באורך חיי הסוללה. כתוצאה מכך מצהירה החברה כי אפליקציות יעלו במהירות רבה יותר, עד 40% יותר מהר, המקלדת תיפתח ב-50% מהר יותר והמצלמה תתפקד בצורה מהירה יותר, בהשוואה לביצועים עד כה ב-iOS 11.

המציאות מתעוררת לחיים

כמו כן, הכריזה החברה על תמיכה רבה יותר במציאות רבודה. תכונת Measure שהוצגה הערב, מאפשרת למכשירים למדוד את מידותיו הפיזיות של כל אובייקט הנמצא מולם באמצעות מצלמת המכשיר בלבד.

עוד הדגימו בכירי חברת LEGO כיצד ניתן לשלב בין העולם הפיזי לבין העולם הדיגיטלי באמצעות צילום של מודל שנבנה באמצעות אבני לוגו. לאחר הפעלת האפליקציה התעורר המודל לחיים, כשבתצוגת המכשיר החלו ללכת דמויות לצידו, ומשחק עלילתי שלם התרחש במציאות רבודה על המודל הפיזי המונח על השולחן.

קרא עוד:  תמונה ראשונה של Meizu 17 חושפת שוליים קמורים במיוחד

מפתחים יוכלו לפתח יכולות רבות ונוספות באמצעות ערכת הפיתוח במציאות רבודה, ARKit 2, שהוצגה הערב. מערכת קבצים חדשה, USDZ, תאפשר למעצבים להטמיע ביתר קלות אובייקטים שונים במציאות רבודה והערב הוצג שיתוף פעולה בין חברת Adobe לבין Apple שיסייע למעצבים לעשות זאת בקלות באמצעות הכלים הנפוצים של החברות.

מהיום תמצאו כל תמונה

מרבית התמונות שלנו מאוחסנות בענן או על המכשיר הסלולרי שלנו, וכדי למצוא ביתר קלות תמונות שצילמנו בעבר, הכריזה החברה על אפשרויות חיפוש חכמות כמו מיקום בו צולמו התמונות וגם אפשרות לחפש תמונות לפי סוג הפעילות המצולמת בהן.

משתמשים יוכלו לקבל גם הצעות לשיתוף תמונות עם חברים המצולמים בהן באמצעות תזרים תמונות חדש שיתווסף למערכת ההפעלה – For You שמו. באמצעות התזרים החדש תקבלו הצעות לאפקטים שניתן להוסיף לתמונות וניתן יהיה לקבל תמונות נוספות שצולמתם בהן באירועים משותפים.

דברו אל סירי בפקודות קצרות

סירי תאפשר לכם לקבוע קיצורי דרך, מעין משפטים קבועים שבאמצעותם תבצעו פעולות שונות. באמצעות קיצורי הדרך תוכלו להפעיל גם רצף של פעולות וסירי גם תוכל ללמוד את אורח החיים שלכם ולהציע לכם לבצע פעולות בזמנים שונים, כך שאם אתם מאחרים לפגישה הקבועה בלוח השנה, סירי תציע לכם לשלוח כבר הודעה למשתתפים האחרים שאתם מאחרים.

עוד הוצגו הערב מספר שיפורים באפליקציות המובנות ב-iOS, כמו באפליקציית התזכירים הקוליים שהותאמה עכשיו גם למכשירי אייפד וכן מקצה שיפורים ב-Apple Books, Apple News ועוד. מכשירים התמוכים ב-Car Play יתמכו באפליקציות צד שלישי – כמו Waze, למשל.

קרא עוד:  תופעה: מכשירי iPhone 11 נשרטים 'מעצמם'

אפל תעזור לכם להניח את הטלפון בצד

כדי לנהל טוב יותר את הזמן הציגה הערב אפל כמה אפליקציות שיסייעו לנו להיגמל מהאובססיה שרובנו פיתחנו למכשירים החכמים. תכונת "נא לא להפריע" שופרה ומעתה ברגע שתפעילו אותה לא תקבלו מבול של התראות על מסך המכשיר כל עוד היא פועלת. כשתכבו את התכונה יחזרו למסך כל ההתראות.

עוד הציגה החברה התראות קבוצתיות – אלה תוצגנה על המסך לפי קטגוריות ויהיה ניתן לבצע על התראות רבות פעולה אחת שתשפיע על כולן. באמצעותה התכונה Screen Time ניתן יהיה לקבל נתונים רבים על זמני השימוש שלנו במכשיר ובאפליקציות ספציפיות וכן ניתן יהיה להגביל את זמן השימוש באפליקציות שנבחר.

צרו אנימוג'י בדמותכם והוציאו לשון

אנימוג'ים חדשים יגיעו אל מכשירי אפל בזמן הקרוב: דינוזאור, קואלה, רוח רפאים ונמר. אלה יודעים כרגע להוציא גם לשון וניתן יהיה ליצור אנימוג'י בדמותכם – Memoji.

עוד הציגה החברה שיפור משמעותי לאפליקציית FaceTime ומעתה ניתן לבצע שיחות וידאו קבוצתיות עם עד 32 משתתפים בו-זמנית.

גרסת iOS 12 צפויה להגיע למכשירים בסתיו הקרוב, יתכן שבחודש ספטמבר, עם השקתם של מכשירי האייפון החדשים. טווח רחב של מכשירים צפוי לקבל את העדכון האחרון, החל מ-iPhone 5s וכל מכשיר אחר של אפל שהריץ את גרסת iOS 11.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.