מחשב הלוח שכיכב אמש באירוע ההכרזה של אפל היה ללא ספק ה-iPad Pro, מחשב לוח מגודל עם מסך בגודל 12-אינץ׳ ואפשרות לעבודה עם ה-Apple Pencil. אך אמש הוכרז גם כי ה-iPad Mini האח הקטן במשפחת מכשירי האייפד יזכה לעדכון חומרתי.

ה-iPad Mini 4 יזכה להגיע עם מסך LED בגודל 7.9-אינץ׳ בעל רזולוציה של 2048×1536 פיקסלים וצפיפות של 326 פיקסלים לאינץ׳, כמו מוצרי אפל האחרונים גם הוא יגיע עם החיישן לקריאת טביעות אצבע, מחבר Lightning (לייטנינג) ושבב A8 בארכיטקטורה של 64-ביט. בצידו הקדמי ניתן למצוא מצלמת FaceTime לביצוע שיחות וידאו או צילומי סלפי באבחנה של 1.2 מגה-פיקסל ומצלמה אחורית באבחנה של 8 מגה-פיקסל. אם המפרט הזה נשמע לכם מוכר זה בגלל שה-iPad Mini 4 למעשה כולל את אותה חומרה של מכשיר ה-iPad Air שהוצג בשנה הקודמת למעט המסך המגיע בגודל שונה וחיישן טביעות האצבע.

ה-iPad Mini 4 יגיע בצבעי כסף, זהב ואפור ותוצרות עם זיכרון מ-16 גיגה-בייט ועד 128 גיגה-בייט שמחירו של הדגם הזול ביותר מתחיל ב-399 דולר. עבור הלקוחות המעוניינים במחשב לוח קטן וזול יותר אפל הכריזה כי היא חותכת את מחיר ה-iPad Mini 2 וזה יגיע עם תג מחיר התחלתי של 269 דולר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.