שוק המשחקים מעולם לא פרח כל כך, זאת במיוחד מאז שהמשחקים הגדולים התחילו להגיע ל-App Store, המשחקים הניידים נכנסו גם לעולם הסמארטפונים, כשהם מתחרים מול ה-Nintendo DS (ששלט כמעט באופן אבסולוטי בשוק הזה) וה-PSP, שנאבקו זה מול זה עד היום לבד. לאט לאט אנדרואיד גם הצטרפה לתמונה והיום אנחנו מקבלים מהאתר Flurry וקבוצת NPD את הסטטיסטיקה הרשמית לשנת 2010, כאשר רואים את השינוי.

ב-2009, ה-iOS שלטה ב-19% מהשוק (כל זה ללא ה-iPad), ועקפה את ה-PSP (!) ב-6%. ה-DS היה ונשאר המלך הבלתי מעורער בשוק הזה עם כ-70% מנתח השוק. אך ב-2010 הצטרפה ל-iOS דמות חדשה במערך ושמה היא אנדרואיד ביחד עם ה-iOS, ושניהם הוסיפו כ-15% לזכות שוק הסמארטפונים (האייפד לא כלול בסטטיסטיקה זו), כשה-PSP ירד ל-9% (אאוץ') וה-DS איבד 17% (!) לטובת הסמארטפונים.

בשנה הקרובה ה-DS וה-PSP צפויים לפנות עוד קצת מנתח השוק שלהם לטובת הממשיכים שלהם, ה-3DS וה-NGP. כמו כן בשנה הקרובה אנדרואיד רק תמשיך ותגדל ותייצר עוד מגוון מכשירים שאפילו יוכלו להריץ משחקים מתקדמים יותר, ביחד עם ה-iPhone 5 וה-iPod Touch 5 אנחנו צפויים לראות צוות מנצח שרק ימשיך ויגדל. מעניין אותנו מה היה קורה אם ה-iPad היה נוסף לסטטיסטיקה זו. כל הנתונים מתייחסת לנתח השוק בארה"ב, שהוא יחד עם אסיה, השווקים הגדולים בתחום זה.

אם מסתכלים ומשווים את הסמארטפונים והקונסולות הניידות לקונסולות הנייחות (XBOX 360 וה-PS3), אנחנו נתקלים פה בווינר ברור. כנראה שבארה"ב מעדיפים את המשחקים הגדולים והמקוריים על פני המשחקים הניידים שהם פחות ירודים ברמתם. ב-2009 ה-iPhone היה רק עם 5% והקונסולות הניידות היו עם 24%, כשהקונסולות הנייחות שולטות ביד רמה עם 71%. ב-2010 הסמארטפונים עלו ב-3% ל-8%, כשהקונסולות הניידות איבדו 8% מערכן, והקונסולות הנייחות גדלו ב-5%. ללא ספק סטטיסטיקה מעניינת שמצביעה שאנשים מעדיפים יותר את הסמארטפונים והקונסולות הנייחות על פני הקונסולות הניידות. (מקור)