גם ה-Mac Mini, המחשב הביתי הקטן והזול יחסית בקו מוצרי המחשוב השולחניים של אפל (Apple), זכה לעדכון חומרה משמעותי. עדכון זה מגיע לאחר יותר מארבע שנים במהלכן בחרה החברה שלא לשנות דבר במפרט שלו. בעוד שעיצובו החיצוני נותר כמעט זהה לזה של הדגם הקודם, למעט שימוש בצבע 'אפור חלל' מעט כהה יותר, טוענת אפל כי תכנונו הפנימי של המחשב השתנה לחלוטין, בין השאר בכדי לאפשר אוורור אפקטיבי לחומרה חזקה בהרבה.

המפרט החדש כולל שני דגמים עיקריים: אחד עם מעבד Core i3 מרובע ליבות מתוצרת אינטל (Intel) הפועל במהירות 3.6 גיגה-הרץ, והשני עם מעבד Core i5 בעל שש ליבות במהירות 3.0 גיגה-הרץ. שני הדגמים מגיעים עם 8 גיגה-בייט זיכרון RAM הניתנים להרחבה עד ל-64 גיגה-בייט, כונן SSD בנפח של 128 ועד 2 טרה-בייט, ועם המעבד הגרפי המובנה במעבד, UHD Graphics 630. ניתן לשדרג את שני הדגמים למעבד Core i7 במהירות 3.2 גיגה-הרץ בעת ההזמנה.

לטענת אפל, המפרט החדש מספק שיפור עצום בביצועי המחשב לעומת הדגמים הקודמים, הנע בין פי שלושה לפי שלושים – תלוי בתוכנה ובפונקציה המסוימת שמעוניינים לבצע.ה-Mac Mini החדש כולל גם מעבד ייעודי לצרכי פרטיות והגנה המוקדש לטעינה בטוחה של מערכת ההפעלה וקידוד מהיר של מידע הנשמר במחשב. מגוון החיבורים בצידו האחורי כולל שתי כניסות USB סטנדרטיות, ארבע כניסות USB-C, חיבור רשת מקומית, חיבור HDMI למסכים וטלוויזיות וגם חיבור אוזניות.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Tab Active Pro - טאבלט קשיח

מחירו של המחשב המשודרג עומד על 799 דולרים לדגם הבסיסי, ו-1,099 דולרים לדגם בעל מעבד Core i5. הוא יגיע למדפי החנויות בארצות הברית ב-7 בנובמבר.