רק לפני מספר ימים דיווחנו לכם כי ייתכן ואפל (Apple) עשויה, לראשונה בתולדות החברה, להשיק תוכנית ציבורית לבדיקת גרסאות בטא של מערכות ההפעלה הניידות לכלל המשתמשים טרם הפיכתן לרשמיות, והנה, כבר עכשיו, תוכנית זו קורמת עור וגידים.

התוכנית, המכונה Apple Beta Software Program, מציעה למעשה למשתמשי הקצה הזדמנות לבחון גרסאות בטא הן של מערכת ההפעלה השולחנית והן של מערכת ההפעלה הניידת טרם הפצתן ושחרורן לקהל הרחב – תוכנית שהייתה שמורה עד כה אך ורק למפתחים, וזאת על מנת לקבל משוב מכלל המשתמשים שאינם מפתחים על בעיות שונות שנתגלו במערכות ההפעלה ולתקנן בהתאם.

עם זאת, נכון לעכשיו זמינה אך ורק למשתמשי מערכת ההפעלה השולחנית של החברה, OS X, או במילים אחרות: למשתמשי המק בלבד. הסיבה לכך, היא שאפל איחדה למעשה את התוכנית לבדיקת גרסאות הבטא של מערכת ההפעלה השולחנית OS X Yosmite, שכבר הייתה פתוחה לכלל הציבור לפני מספר חודשים טרם השקתה, יחד עם זו של מערכת ההפעלה הניידת חנןיעלתוכנית אחת.

על מנת לבחון את גרסאות הבטא של מערכת ההפעלה הניידת על מכשירכם, יש להיכנס לקישור הבא ולהירשם בעזרת חשבון ה-Apple ID שברשותכם, ולהמתין מספר ימים לקבלת דואר מאפל לאישורה של התוכנית. עם קבלת ההודעה, יהיה עליכם להתקין פרופיל חיצוני שיזהה את מכשירכם כמכשיר רשום לתוכנית. חשוב לציין כי הגרסה הנוכחית הניתנת לבדיקה היא גרסת הבטא השלישית של מערכת ההפעלה iOS 8.3

קרא עוד:  מוטורולה הכריזה על One Zoom עם 4 מצלמות וזום x10

חשוב לציין שגרסאות בטא עשויות לעתים להיות בלתי יציבות וחלק רב מהאפשרויות אינן יפעלו כשורה, מה שעשוי, ברוב המקרים, לפגום בתפקודו התקין של המכשיר. אי לכך, יש לשקול פעמיים טרם ההרשמה לתוכנית.