אפל (Apple) אמרה היום כי היא החליטה לבטל את תוכניותיה להשקת משטח טעינה האלחוטי AirPower שהותאם לטעינה במקביל של ה-iPhone, שעון ה-Apple Watch ואזניות ה-AirPods.

"לאחר מאמצים רבים הגענו למסקנה כי מוצר ה-AirPower לא יצליח להגיע לסטנדרטים הגבוהים שלנו ולכן ביטלנו את הפרויקט", אמר דן ריצ'יו, סגן נשיא בכיר באפל ל-TechCrunch. "אנו מתנצלים בפני אותם לקוחות שציפו להשקה. אנו ממשיכים להאמין כי העתיד הוא אלחוטי ומחויבים לקדם את החוויה האלחוטית קדימה".

משטח ה-AirPower הוצג לראשונה בספטמבר 2017 לצד השקת ה-iPhone X, המכשיר הראשון מתוצרתה שזכה ליכולת טעינה אלחוטית. אז החברה אמרה כי המוצר יהיה מסוגל להטעין שני מכשירים במקביל מבלי להאט את הטעינה וללא צורך בחיפוש נקודת הטעינה הספציפית על המשטח. יתרה מכך, ה-iPhone יוכל היה לספק מידע בזמן אמת בנוגע לזמן הטעינה הנותר של כל המוצרים שעל המשטח.

אפל לא פירטה מדוע הפרויקט נכשל, שכן מוצרים דומים כבר קיימים בחוץ כמו Wireless Charge Duo של סמסונג (Samsung) המסוגל להטעין טלפון ושעון ה-Galaxy Watch יחד. הערכות הן כי אפל נתקלה בבעיות הנדסיות הקשורות בשילובם של שלושה מעגלי טעינה אלחוטיים זה בתוך זה בדגש על היכולות נוספות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.