באגים במערכת ההפעלה זה לא דבר נדיר, ולא פעם החברות מסתמכות על דיווחי המשתמשים. כך גם קרה עם באג שהתגלה בשחרור גרסת ה-iOS 7.1.2 בשבוע שעבר, גרסה הנחשבת זניחה למדי שעיקר תכולתה לשפר את החיבור ל-iBeacon ומספר באגים קטנים, אך גם הביאה עימה באג חדש.

משתמש הגר בליטא שם לב כי לאחר שעדכן את מכשיריו השונים (iPhone 5s ו-iPad Air), יישום הלוח שנה הציג חגים אזוריים של מדינות אחרות כמו מקסיקו, הונג-קונג וקנדה במקום החגים של המדינה המקומית. הדבר קרה בשני המכשירים, מה שמעלה את החשד כי אכן מדובר בבאג ולא בבעיה כלשהי במכשיר.

אולם לאחר בדיקה לעומק הוא גילה כי בשינוי הגדרות המדינה במכשיר למדינה אחרת כמו ארה"ב ואנגליה, לוח השנה משתנה בהתאם ומציג את החגים נכון, כך שהבאג בלעדי רק למספר מדינות מסוימות, או נכון לעכשיו הוא קיים למי שגר בליטא. המשתמש העלה סרטון בו הוא מציג כיצד זה קורה, וכן שלח מייל לתמיכה של אפל על העניין. בחברה אמרו כי אכן מדובר בעיית תוכנה אשר תיפתר בשחרור גרסה הבא, iOS 7.1.3, כך שאם במקרה נתקלתם בבאג דומה תדעו כי זה לא בעיה במכשיר שלכם.

http://www.youtube.com/watch?v=h-EIEKqbfMA

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.