לפני כחודש גילה חוקר האבטחה בריאן קרבס כי iPhone 11 של אפל (Apple) עורך בדיקות מיקום גם במצב שבו המשתמש בחר במפורש שלא לאפשר לאפליקציות גישה לנתונים אלו. אפל טענה כי מדובר בדרישה רגולטורית, מאחר ובמדינות מסוימות נאסר השימוש בתקשורת נתונים קצרת טווח – ועל כן נדרשת החברה לכבות תכונה זו כאשר המכשיר נמצא במקום שבו אסור להשתמש בה. אפל גם הבטיחה כי תאפשר למשתמשים לכבות בדיקה זו בעתיד, דרך תפריט ההגדרות של מערכת ההפעלה.

כעת, נראה שהחברה עומדת לעמוד בהבטחתה בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה iOS, גרסה 13.3.1, הנמצאת כרגע בשלב בדיקות הבטא. תחת תפריט הגדרות הפרטיות, מופיעה כעת האפשרות לכיבוי בדיקות המיקום עבור "שירותי רשת וחיבורים אלחוטיים" (Networking & Wireless). במידה והמשתמש בוחר אכן לכבות בדיקה זו, מופיעה הודעת אזהרה כי ההחלטה "עשויה להשפיע על ביצועי חיבור הבלוטות', ה-WiFi והחיבור קצר הטווח במכשיר".

נראה, אם כן, כי בכדי לעמוד בדרישות הרגולציה, אפל פשוט תכבה את שבב התקשורת בין מכשירים (U1) בכדי למנוע את הצורך בבדיקות מיקום. החברה שוב מדגישה כי הבדיקה האמורה נעשית במכשיר עצמו, ללא משלוח התוצאה לאפל או לאף גוף אחר.