חברת אפל (Apple) החלה בתוכנית החלפה לסוללות של מכשירי ה-iPhone 5 שייתכן כי חלק מהם סובלים מבעיה של חיי סוללה קצרים מהמוצהר ודורשים הטענה תכופה יותר. התקלה לדברי אפל, נובעת מבעיות ייצור וכי מדובר באחוז מועט מאוד של לקוחות שנפגעו.

התוכנית כוללת את כל המכשירים שיוצרו החל מהשקת המכשיר בספטמבר 2012 ועד חודש ינואר 2013 ותקפה בינתיים רק בארה”ב ובסין כאשר היא מתכננת להרחיבה בהמשך למדינות נוספות. לצורך הבדיקה, אפל פתחה אתר ייעודי שדרכו ניתן לבדוק האם המכשיר שברשותכם הוא חלק מסדרת היצור הפגומה, על ידי הקשת המספר הסידורי באתר החברה.

מי שמצא כי המכשיר שלו רשום כחלק מהסדרה הפגומה, יוכל לגשת למרכז שירות מורשה של אפל לצורך תיקון והחלפה, ובחברה מדגישים כי אין זה מאריך את האחריות למוצר או מכסה תיקונים אחרים וכן יש לגבות את תוכן המשתמש לפני כן ולאפס את המכשיר להגדרות היצרן. התוכנית תפעל עד מרץ 2015 והיא תודיע על מדינות נוספות בהן היא תהיה זמינה ב-29 לאוגוסט.

תוכנית החלפת הסוללות של אפל היא לא הראשונה של החברה. בסוף שנה שעברה היא הפעילה תוכנית דומה אם כי בצורה שקטה להחלפת סוללות במכשירי ה-iPhone 5S, בשל תלונות משתמשים על חיי סוללה קצרים וזמן טעינה ארוך. בשנת 2006 היא קראה להחזרה של מחשבי מקבוק בהם היו סוללות שיוצרו על ידי חברת סוני והיו פגומות בשל סכנת התלקחות. דבר זה לא היה רק במחשבי המקבוק אלא גם בדגמים מסוימים של מכשירי אייפוד ואפל אפילו הסירה דגמים מסוימים מהמדפים במספר מדינות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.