מכשירי iPhone עתידיים ייהנו מהיכולת לצלם ולהציג תמונות וסרטונים בצבעים חיים יותר, כך עולה מדיווח של בלומברג.

בסוף השבוע רכשה אפל (Apple) סטארט-אפ בריטי בשם Spectral Edge, המתמחה בטכנולוגיות למידת מכונה לשיפור תמונה. ב-8.5 שנות פעילותה פיתחה החברה הקטנה טכנולוגיה להצגת תמונות על מסכי טלפונים באופן שמפחית את תדרי האור הכחול ומגדיל את ההפרדה בין צבעים, כמו גם טכנולוגיה לצילום איכותי יותר של תמונות וסרטונים בתנאי תאורה גרועים.

טכנולוגיית הצילום של החברה מתבססת על שילוב חכם בין תמונה צבעונית רגילה מחיישן אור נראה לתמונה המצולמת בו-זמנית מחיישן אור בתדר קרוב לתת-אדום. השילוב הזה מאפשר שחזור מדויק של הצבעים באזורים המוארים, תוך לכידת האזורים החשוכים יותר בצבעי שחור-לבן בדומה למצלמות לילה ייעודיות.

וידאו: שיפור איכות התמונה של Spectra Edge

הטכנולוגיה השנייה שפיתחה החברה משפרת את המצב הכהה שנפוץ בשנים האחרונות, כדי שהמשתמשים יוכלו ליהנות משימוש בטלפון מבי שתדרי האור הכחול ימנעו הפרשת הורמונים הדרושים לשינה, ותוך שחזור צבעים מדויק יותר – במיוחד עבור עוורי צבעים, שמתקשים למשל להבחין בין אדום לירוק.

הרכישה נחשפה לאחר ש-Spectral Edge הגישה לרשם החברות הבריטי סדרת מסמכים המודיעים כי האחראי על עניינים משפטיים באפל מחליף את כל חבר המנהלים. עם זאת, לא ברור כמה זמן ייקח עד שהרכישה תביא תוצאות – מצד אחד, לדברי החברה הטכנולוגיה שלה לא מחייבת חומרה ויכולה להיות מיושמת ברמת התוכנה; אך מצד שני, כן דרוש חיישן תת-אדום כדי לנצל את הטכנולוגיה באופן מלא.

קרא עוד:  בסכנת ביטול? עוד חברות הודיעו שלא יציגו ב-MWC 2020

בעבר כבר ראינו איך אפל לוקחת את הזמן בטרם היא משלבת טכנולוגיות של חברות שרכשה במכשיריה. הדוגמה הבולטת לכך היא PrimeSense הישראלית, אותה רכשה אפל ב-2013 תמורת קרוב ל-400 מיליון דולר, אך לא שילבה את הטכנולוגיה שלה באף מוצר עד ל-iPhone X ב-2017.