יצרנית מסכי המחשב AOC השיקה דגם חדש של מסך מחשב שזקוק לכבל אחד בלבד כדי לפעול: כבל USB אותו מחברים לאחת מיציאות ה-USB במחשב, כבל שמאפשר את העברת הנתונים למסך כמו כל כבל מסך אחר, אבל במקביל גם מעביר את המתח החשמלי הנדרש בכדי להפעיל את המסך. מאפיין זה של המסך מציין את היכולת לנייד את המסך, e2251Fwu, ממקום למקום בקלות בגלל שאין צורך בכבל חשמל נפרד.

העברת הנתונים בין המחשב למסך מתבצעת על ידי שימוש בתקן DisplayLink, תקן שמאפשר חיבור של מסכים באמצעות מחבר USB לכל מחשב מבלי צורך במנהל התקן, אך עם זאת, עד עתה לפחות, לא בוצע שימוש כפול בכבל העברת הנתונים גם לצורך העברת חשמל.

ה-e2251Fwu הוא מסך לד בגודל 21.5 אינץ' שפועל ברזולוציה מרבית של 1,920×1,080 פיקסלים שמציע זמן תגובה של 5 אלפיות השנייה ויחס ניגודיות של 1,000:1. הבהירות שלו יחסית בינונית, 150 לומנס בלבד, אבל מדובר במספר טיפוסי למדי ומשקלו פחות מ-2.5 ק"ג. בנוסף הוא ישנו דגם המאפשר גם חיבור VGA/DVI ומחירו בשוק צפוי להיות כ-200 דולרים.

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.