במהלך השנה האחרונה, התהדרו יצרניות הטלפונים החכמים בשיפורים גדולים בביצועי האינטליגנציה המלאכותית (AI) של דגמים חדשים, בדגש על יכולתם לזהות במהירות תמונות ואובייקטים. אולם למשתמשי הקצה לא הייתה דרך של ממש לבדוק ולאמת את הטענות הללו, בהעדרם של כלים אובייקטיביים למדידת ביצועים המתמקדים בתחום זה.

כעת מציעה AnTuTu לראשונה כלי הבוחן באופן ממוקד את ביצועי האינטליגנציה המלאכותית של מכשירים ניידים. בחברה עצמה מודים כי מדובר בגרסה ראשונית, הזמינה בשלב זה עבור מכשירי אנדרואיד בלבד (APK), וייתכנו הבדלים משמעותיים במדידת ביצועים בגרסאות שונות של מערכת ההפעלה. בנוסף, חלק מהיצרניות – בראשן סמסונג (Samsung) – טרם שחררו כלי פיתוח תוכנה (SDK) לאפליקציות AI, ועל כן התוצאות המתקבלות במכשירים אלו נמוכות במיוחד ואינן מייצגות את יכולתם האמיתית.

שלל הבעיות הללו הופכות את הציון לבלתי אמין בשלב זה – ועדיין מדובר בניסיון הרציני הראשון מסוגו להעניק למשתמשים אפשרות כלשהי לדרג את יכולות ה-AI של המכשיר ברשותם.

במהלך המבחן עצמו, נדרש המכשיר תחילה לזהות ולתייג עצמים ומבנים באוסף של 200 צילומים, ולאחר מכן לסרוק באופן דומה סרטון וידאו. יש להניח כי בטווח החודשים הקרובים תהפוך הבדיקה לאמינה ומקיפה יותר, עד אשר אתרי הטכנולוגיה – והיצרניות עצמן – ישמחו להשתמש בה.