השאלה למה ב-HTC מתעקשים להחזיק את החברה בחיים היא כנראה שאלה מתחייבת, אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח. והעובדות אומרות שכל נתון כמעט שמתפרסם בקשר לחברה הזו הוא רע מבחינתה. אם לא מספיק שהחברה הודיעה בשבוע שעבר שהיא מתכוונת לפטר עוד 1,500 עובדים בניסיון להקטין את ההוצאות ואולי לחזור לרווחיות, אז נתוני המכירות שהתפרסמו בסוף השבוע גילו שוב שהצלילה מטה ממשיכה.

למרות שבחודש יוני האחרון היא השיקה את +HTC U12 בפועל, וזאת אחרי כמעט חודש שהיא אפשרה לבצע הזמנות מראש, סך המכירות שלה במהלך החודש הסתכמו בכ-72 מליון דולרים, וזאת כשאת מאי היא סיימה עם כ-80 מליון דולרים. מדובר בירידה של כ-9% במונחים של חודש לחודש.

אבל הנפילה הרבה יותר כואבת אם משווים את נתוני יוני 2018 לנתוני יוני 2017 אז הסתכמו המכירות בכ-226 מליון דולרים. מדובר בירידה של כ-68% – כלומר כשני שליש מהמכירות נמחקו במונחים של שנה לשנה. למעשה מתחילת 2018, בממוצע, איבדה החברה כ-40% מהמכירות שלה התקופה המקבילה ב-2017.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.