מכירות מכשירי ה-iPhone Xr, ה-iPhone 'הזול' בסדרה החדשה של הטלפונים של אפל (Apple), כבר יודעים, יהיו רחוקות בשנה מהתחזית, אבל עד כמה? עד כ-30% פחות מהתחזיות הראשונות לפי הערכה של חברת ההשקעות TF International Securities. זו טוענת שאפל בשנה הקרובה, החל ברבעון הרביעי של 2018 ועד סוף הרבעון השלישי של 2019, לכל היותר 70 מליון מכשירי iPhone Xr וזאת לעומת תחזיות ראשוניות של 100 מליון יחידות באותה תקופה.

חלק מכריע של המכירות יתרחש ברבעון הנוכחי בגין עונת החגים והמבצעים, והצפי הוא ל-30 עד 35 מליון מכשירי iPhone Xr בתקופה הזו. עם זאת ההערכה של האנליסט מינג-צ'י קו מבית ההשקעות היא שאפל תצליח להגיע למכירות של 75-80 מליון מכשירי iPhone בסך הכל ברבעון הרביעי של 2018, וזאת למרות הורדת המשלוחים של הטלפון שהיא קיוותה שיזניק אותה קדימה, כי לקוחות יחפשו במקום זאת דגמים ישנים יותר של החברה.

הסיבות שציין קו, בין השאר, למכירות הנמוכות יחסית כוללות את המחיר הגבוה של הטלפון החדש, את התחרות העזה מצד וואווי (Huawei) עם דגמי ה-Mate 20, וגם את השוק הסיני המשמעותי שלא אוהב את מלחמת הסחר האמריקאית הסינית.

הוא גם צופה שאפל תמכור ברבעון הראשון של 2019 לכל היותר את מספר הטלפונים שמכרה ברבעון הראשון של 2018, ואף פחות: 47-52 מליון מול 52 מליון בתחילת השנה הנוכחית.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.