השקה קשה לכותר Anthem (אנת'ם): אם לא די בציונים הבינוניים שקיבל אשר עומדים על ממוצע של 60 נקודות באתר Metacritic, עתה כאשר המשחק הגיע לידיהם של השחקנים, הם מדווחים על קריסה של PlayStation 4 ובמקרים בודדים אפילו להשבתה של הקונסולה לחלוטין.

שחקני PlayStation 4 רבים החלו לדווח אודות התופעה בערוצי העזרה של המפיצה אלקטרוניק ארטס (Electronic Arts). אלה מציינים כי המשחק קורס באופן אקראי, כאשר חלקן אף גרמו לכיבוי פתאומי של קונסולת ה-PlayStation 4. לא מדובר פשוט בכיבוי של הקונסולה אלה כזה שדומה בהתנהגותו להפסקת חשמל, כשבהפעלה העוקבת מערכת ההפעלה נדלקת במצב בטוח כדי לבצע בדיקה להתקני הזיכרון.

ישנו חשש כי קריסות מרובות שכאלה אף יפגעו בקונסולה או בהתקני הזיכרון. כך ניתן גם להבין מהדיווח של המשתמש TheMadTitanGuantlet מאתר רדיט (Reddit). זה ציין כי לאחר קריסה של המשחק הקונסולה כבתה, כפי שדיווחו משתמשים רבים אחרים לפני. אך כאשר הוא ניסה להדליק אותה בשנית הוא לא הצליח כלל, כך שלמעשה קריסת המשחק השביתה את הקונסולה לחלוטין. אם כי ראוי לציין כי כרגע נראה כי מדובר במקרים בודדים.

בעקבות הקריסות בסוני מאפשרים לשחקנים שרכשו את Anthem באופן מקוון, לקבל החזר כספי מלא וללא נימוקים. מדובר בפעולה בלתי שגרתית מצד החברה, שכן פרט למקרה המדובר זו לא אפשרה לקבל החזרים כספיים על רכישות מקוונות.

קרא עוד:  קוואלקום וניאנטיק מפתחים משקפי מציאות רבודה למשחקי הדור הבא

מעבר להחזר כספי לא נראה כי ישנו פתרון באופק, שכן בערוצי התמיכה הרשמיים של המפיצה הודיעו כי הם מודעים לבעיה, אך עדיין מבקשים מהמשתמשים להמשיך ולשתף דו"חות קריסה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.