אפל (Apple), הגישה בקשה לפטנט בו היא מסבירה כיצד היא מתכנתת פיתוח של מקור מתח הגמיש במבנהו הפיזי.

בדו"ח המפורט שהוגש למשרד הפטנטים האמריקני, בין פרטים טכניים רבים על מהות הפיתוח, מסבירים המהנדסים כי נכון להיום נתקלת תעשיית האלקטרוניקה בקושי בנסיון להתאים צורה פיזית של מכשירים חדשים למידות הסוללות הסטנדרטיות. הפיתוח החדש, אומרים באפל, יקדם במיוחד את התעשייה בכך שהוא מתאים את הסוללה לצורתו של המכשיר האלקטרוני.

למרות שלא הוצג קשר רשמי בין פיתוח זה לבין השעון העתידי של אפל, ה–iWatch כפי שכבר מיהרו לכנות את השעון מבית אפל, סביר להניח כי ייעודה של הסוללה הגמישה הוא לא אחר מאשר קו המוצרים הלבישים שמתכננת החברה, ביניהם גם השעון המדובר. רק לאחרונה רשמה אפל ביפן את הסימן הרשום iWatch כמוצר לביש עתידי. על פי דיווחים קודמים, מעל 100 מהנדסים שוקדים על פיתוח השעון וכי ההכרזה עליו צפויה להתרחש בשנת 2014.

על פי שמועות רבות שהופצו בעבר, יוכל השעון החכם של אפל 'לדבר' עם מכשירי האייפון והאייפד, הוא יכלול תצוגה של 1.5 אינץ', ידע לספק התראות שונות עבור המשתמש ויריץ אפליקציות ייעודיות, כמו גם כאלה המשמשות לניווט.

בעידן בו ענקיות אלקטרוניקה רבות מתעניינות בפיתוח טכנולוגיה לבישה, אפל לא יכולה להרשות לעצמה להישאר מאחור. למרות החשאיות הרבה שהפגין השנה המנכ"ל שלה, טים קוק, אודות פיתוחים לבישים עתידיים, נראה כי החברה עוקבת מקרוב אחר השעונים החכמים של סוני (Swart Watch), סמסונג ומיקרוסופט. כמו כן מאיצים באפל גם המשקפיים החכמים של גוגל (Google Glass), וגם הדיווחים כי עובדים על התאמת האנדרואיד למסכים קטנים.

קרא עוד:  עוברים ל-6 גיגה-הרץ: תקן WiFi 6E הוכרז

יש לציין כי אפל היא לא החברה הראשונה שנכנסת לתחום הסוללות הגמישות. בינואר השנה הציג מרכז מחקר בקוריאה הדרומית סוללת ליתיום-יון גמישה המתבססת על פולימר שיכול להיות 'מודפס' על כל משטח. מלבד סגולות הגמישות שלה, נחשבת הסוללה כבטוחה יותר לשימוש.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.