הכותרת אולי נשמעת כמו שם של סרט אקשן מלחמתי, אך ככה נראים הימים האחרונים בעולם הדיגיטלי, עם שלל פריצות של חשבונות אשראי, פריצות לפייסבוק, מלחמה בפיראטיות, כאשר המכה האחרונה הייתה שהיום, אתר ההעלאות הפופולרי Megaupload הורד מהרשת על ידי הרשות הפדרלית בארה"ב, בעקבות האשמות של הפרת זכויות יוצרים וגרימת הפסדים לתעשייה.

הורדת האתר מהרשת, גררה אחריה גל מחאתי ענק שהציף את הרשת, ובו השתתפו גם זמרים ושחקנים – דווקא אלא שאמורים לשמוח מכך שהקריירה שלהם לא תפגע לכאורה, ובעקבותיה גם נקמה מצד קבוצת ההאקרים המפורסמת אנונימוס (Anonymous) אשר כצעד מחאתי הפילה היום מגוון אתרים הקשורים לנושא המוזיקה, והסרטים וביניהם Universal Music, RIAA, MPAA כמו גם את Department of Justice, כאשר רק שניים מהאתרים הללו חזרו לתפקוד.

אנונימוס ידועים בחוש "הצדק" שלהם, כאשר הקבוצה הייתה אחראית על מספר פריצות שמטרתן הייתה לשחרר משתמשים מהכלא הווירטואלי בו הם היו כלואים. כך כאשר לפני מספר חודשים איימה כי בכוונתה להפיל את הרשת החברתית פייסבוק על מנת לגאול את משתמשיה מגניבת הפרטיות, אך לבסוף תוכנית זו לא יצאה לפועל.

נראה שהקרב שהתרחש היום היה רק אחד מני רבים במלחמה העקובה מסקריפטים שאנחנו הולכים לעבור בזמן הקרוב , גם בעקבות חוקים כגון SOPA שמטרתם למנוע מדיה פיראטית ברשת, ואכן, ניתן להגיד שזוהי מלחמה.

תמונה: Sklathill cc flickr