ארגון ההאקרים אנונימוס ממשיך במתקפה שלו נגד דאע"ש, בעקבות סדרת הפיגועים בפריז בסוף השבוע. מעט אחרי היוודע ההתקפה, מספר האקרים המזוהים עם הארגון הכריזו על מבצע #OpParis, שמטרתו לפגוע ביכולות הסייבר של דאע"ש ו"להוכיח שאנחנו האקרים טובים יותר מהם". אתמול התגאה הארגון בתוצאות, כשהכריז כי חבריו הורידו מעל 5,500 חשבונות שהיו משוייכים לטוויטר.

לא ברור כיצד אנשי אנונימוס הביאו לסגירת החשבונות, או לחלופין עד כמה משמעותי הצעד הזה ב"מלחמה" נגד דאע"ש. חשבונות הטוויטר של דאע"ש אמנם משמשים את ארגון הטרור להפצת מסרים ו"יח"צ", אך זוהי ככל הנראה לא דרך התקשורת המועדפת על הטרוריסטים כשהם מתכננים פיגועים ופעולות. בשעות האחרונות מדווח חשבון הטוויטר של מבצע #OpParis על מתקפה מקוונת שנעשית נגד שרת ה-IRC של AnonOps, בו משתמשים חברי אנונימוס כדי לתקשר ביניהם ולתאם פעילויות. לא ברור אם המתקפה נגד אנונימוס קשורה לדאע"ש, אך בארגון לא פוסלים את האפשרות על הסף.

-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר.כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.