צפו: Nebula Capsule II, מקרן נייד עם Android TV

0

יוצאים לקמפינג, הולכים לחברים או סתם רוצים לצפות במרפסת בסרט או תוכנית טלוויזיה? תכירו את Nebula Capsule II מבית אנקר (Anker): מקרן, Android TV וגם רמקול והכל במארז נייד ונוח לשימוש. איך הוא עובד? צפו בוידאו.

Nebula Capsule II הוא מקרן קטן וזעיר הנראה כמעין רמקול נייד. בחלק הקדמי נמצאת עדשה המסוגלת להקרין לתצוגה בגודל שנע בין 22 ל-100 אינץ' באיכות של 720p. מאחור יש מגוון חיבורים כמו USB לחיבור התקנים חיצוניים, כניסת HDMI לחיבור מחשב או טלפון, יציאת קול 3.5 מ"מ וחיבור USB-C לטעינה.

אבל, כאמור, לא מדובר במקרן בלבד כי Nebula Capsule II מגיע גם עם מערכת ההפעלה Android TV וזה אומר שאפשר להשתמש בו להצגת תכנים באופן עצמאי ללא תלות בחיבור להתקן חיצוני. המערכת מתחילה לעבוד מספר שניות בלבד מרגע הלחיצה על כפתור ההפעלה, והיא מבוססת על אנדרואיד 9.0, הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה מבית גוגל.

בפנים יש חומרה מספיק חזקה להצגת תכנים באבחנה של עד 4K. המעבד מבוסס על Cortex A58 ולצידו זיכרון עבודה בנפח 2 גיגה-בייט. נפח האחסון הפנימי קטן ועומד על 4 גיגה-בייט. ניתן בנוסף להשתמש בתכנים ישירות מהתקן USB וכן לחבר מקלדת ועכבר.

למערכת ה-Android TV ממשק הפעלה נוח וידידותי. הוא זהה לזה שמוצאים לדוגמה במזרים המדיה Mi Box S של שאומי (Xiaomi). אפשר להציג סרטונים מ-YouTube, לצפות ב-Netflix, להוריד אפליקציות הזרמה וניגון כמו VLC או Kodi או להוריד אפליקציות ומשחקים מחנות האנדרואיד. אפשר לתפעל את המקרן על ידי שלט רחוק הפועל באינפרא-אדום או באמצעות כפתורי המגע הנמצאים בחלק העליון של המכשיר.

אהבנו מאוד שלא צריך לסדר את מיקוד המסך בכל פעם כשמזיזים את המקרן, והוא מסוגל לבצע מיקוד אוטומטי באמצעות חיישן המובנה לצד העדשה מקדימה. גם הרמקול המובנה בעוצמה של 8 וואט בהחלט מספיק לצפייה בתכנים והוא חזק ואיכותי מספיק

לסוללה המובנית קיבולת גדולה יחסית של 9,700 מילי-אמפר/שעה. היא מספיק לכ-3 שעות שימוש, כך שאפשר בקלות לצפות בסרט שלם ויישאר עוד קצת לתוכנית קצרה. היא נטענת בחיבור USB-C בטכנולוגיית טעינה מהירה.

מחירו של Nebula Capsule II הוא 2,290 שקלים ברשת באג.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.